Papież zadzwonił do koła osób rozwiedzionych i w separacji

Papież zadzwonił do koła osób rozwiedzionych i w separacji
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
PAP / ml

Papież Franciszek zadzwonił do koła osób rozwiedzionych i żyjących w separacji, które działa przy diecezji w Piemoncie na północy Włoch - podało w poniedziałek Radio Watykańskie. W ten sposób odpowiedział na list z prośbą o spotkanie na audiencji.

Telefon od papieża odebrał koordynator grupy "Stracona obrączka", założonej przy diecezji Fossano.
Papieska rozgłośnia poinformowała, że Franciszek zadzwonił nieoczekiwanie po tym, gdy otrzymał list od około 60 rozwodników i osób w separacji, proszących go o to, by przyjął ich na audiencji. Według radia papież zainteresował się działalnością tego koła i zgodził się spotkać z jego członkami.
- Świadomość tego, że papież pomyślał o nas przez kilka chwil, napełnia nas nieskończoną radością; daje nam nadzieję i nadaje sens naszemu wysiłkowi. To dla nas dodatkowa zachęta, byśmy odnaleźli nasze miejsce w Kościele - powiedzieli działacze koła.
Do rozmowy tej doszło w czasie, gdy Franciszek pracuje nad adhortacją apostolską, w której ma podsumować dwa synody biskupów na temat rodziny. Odbyły się one w Watykanie w 2014 i 2015 roku. Dokument, jak zapowiedziano, ma ukazać się przed końcem marca. Jedną z kluczowych i najbardziej spornych kwestii jest sprawa osób rozwiedzionych będących w nowych związkach oraz przedstawiony przez część hierarchii postulat dopuszczenia ich, pod ściśle określonymi warunkami, do komunii świętej. 

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież zadzwonił do koła osób rozwiedzionych i w separacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.