Po spotkaniu z wiernymi papież Franciszek... uruchomił aplikację modlitewną

Po spotkaniu z wiernymi papież Franciszek... uruchomił aplikację modlitewną
(fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI)
KAI / kw

- W tym tygodniu zostanie opublikowane Orędzie na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, które w tym roku zawiera refleksję na temat społeczności sieciowej i społeczności ludzkiej. Internet i media społecznościowe są bogactwem naszych czasów; stanowi możliwość utrzymywania kontaktu z innymi, aby dzielić wartości i plany oraz by wyrazić chęć tworzenia wspólnoty. Sieć może nam również dopomóc, by modlić się razem - powiedział po modlitwie Anioł Pański papież Franciszek.

- Dlatego chciałbym przedstawić wam platformę oficjalną Światowej Sieci Modlitewnej Papieża: Click To Pray (papież pokazuje IPada) - powiedział.

Link do aplikacji >>

- Tutaj (wskazując palcem) wstawiam intencje i prośby o modlitwę za misję Kościoła. Zachęcam szczególnie was młodzi do pobrania aplikacji Click To Pray, aby kontynuować wraz ze mną odmawianie różańca w intencji pokoju, zwłaszcza podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie - dodał Ojciec święty.

Aplikacja jest dostępna na Androida i iOS. Znajdziecie w niej miesięczne intencje modlitewne Papieża, wszystkie tajemnice różańca i codzienne modlitwy na poranek, po południe i wieczór. W każdej z tych sekcji użytkownicy mogą kliknąć pole, aby wskazać, że zakończyli modlitwę i zobaczyć, ilu innych również się modliło.

DEON.PL POLECA

W tym miesiącu papież prosił o modlitwę "za młodych, zwłaszcza w Ameryce Łacińskiej, aby naśladując przykład Maryi, odpowiedzieli na wezwanie Pana do przekazywania światu radości Ewangelii".

O tym, co mówił papież w czasie niedzielnej katechezy, przeczytasz tutaj >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Po spotkaniu z wiernymi papież Franciszek... uruchomił aplikację modlitewną
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.