Po wizycie papieża Irak wprowadzi Dzień Tolerancji i Współistnienia

Po wizycie papieża Irak wprowadzi Dzień Tolerancji i Współistnienia
(fot. PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO
KAI / jb

Po wizycie papieża Franciszka Irak wprowadzi obowiązujący w całym kraju Narodowy Dzień Tolerancji i Współistnienia. Będzie on obchodzony corocznie 6 marca jako wspomnienie „historycznego spotkania” papieża z wielkim ajatollahem szyickim Alim al-Sistanim, poinformował premier Mustafa al-Kasimi.

Jednocześnie szef rządu irackiego wskazał na spotkanie międzyreligijne głowy Kościoła katolickiego z przedstawicielami rożnych religii w Ur.

Papież Franciszek złożył wczoraj wizytę al-Sistaniemu, jednemu z najwyższych duchownych islamu szyickiego, w świętym mieście Nadżaf. Było to pierwsze spotkanie najwyższych autorytetów obu wspólnot wyznaniowych. Po jego zakończeniu, w ruinach antycznego sumeryjskiego miasta Ur, w którym biblijny Abraham otrzymał od Boga obietnicę ziemi i potomstwa „tak licznego jak gwiazdy na niebie i jak piasek na brzegu morza”, papież spotkał się z przedstawicielami różnych religii obecnych w Iraku i zaapelował do nich o wspólne zaangażowanie na rzecz pokoju.

Irak przez całą swoją historię aż po czasy współczesne przeżywa liczne konflikty na tle etnicznym i religijnym. Papież Franciszek składa tam wizytę w dniach 5-8 marca.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Po wizycie papieża Irak wprowadzi Dzień Tolerancji i Współistnienia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.