Podczas papieskich rekolekcji biskupi i pracownicy Kurii Rzymskiej złożyli papieżowi życzenia

Podczas papieskich rekolekcji biskupi i pracownicy Kurii Rzymskiej złożyli papieżowi życzenia
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / sz

Przypadającą 13 marca szóstą rocznicę swego wyboru na Stolicę Piotrową Franciszek obchodzi, odprawiając wielkopostne rekolekcje w Domu Bożego Mistrza w Ariccii pod Rzymem.

 
"Prosimy Pana, aby obdarzył Cię światłem, umocnił i pocieszył w twej misji utwierdzania braci w wierze, w byciu fundamentem jedności oraz we wskazywaniu wszystkim drogi, która prowadzi do nieba" - życzył papieżowi w imieniu uczestniczących w rekolekcjach członków Kurii Rzymskiej emerytowany prefekt Kongregacji ds. Biskupów kard. Giovanni Battista Re.
 

Poprosił też dla o Boże błogosławieństwo dla Ojca Świętego i zapewnił go: "Wiedz, że jesteśmy blisko ciebie z wielkim przywiązaniem i szczerym oddaniem".

Obchodzona rocznica pontyfikatu nie wpłynęła jednak na program rekolekcyjny. Rano Franciszek przewodniczył Eucharystii, koncelebrowanej z uczestnikami ćwiczeń duchowych, a następnie wysłuchał nauk głoszonych przez benedyktyńskiego opata Bernardo Francesco Marię Gianniego.

Włoski zakonnik wskazał na potrzebę odwoływania się do pamięci, nawet jeżeli dzisiejszy świat zanurzony jest w teraźniejszość, w pragmatyzm i wszechobecne nowinki technologiczne. Przypomniał, że pamięć jest jednym z wymiarów naszej wiary, czego wyrazem jest m.in. Eucharystia, codzienna pamięć Kościoła prowadząca do męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Benedyktyn przywołał słowa Jana Pawła II, który zachęcał, aby ukazywać ludziom piękno pamięci - siły, która pochodzi od Ducha i czyni nas świadkami, bo jesteśmy synami świadków oraz by dać skosztować ludziom cudownych rzeczy, które Duch uczynił w historii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
27,93 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Podczas papieskich rekolekcji biskupi i pracownicy Kurii Rzymskiej złożyli papieżowi życzenia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.