Portugalczycy o pontyfikacie Franciszka

Portugalczycy o pontyfikacie Franciszka
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI/ ed

91 proc. Portugalczyków uważa pontyfikat Franciszka za dobry lub bardzo dobry, wynika z badania przeprowadzonego przed majową wizytą papieża w Fatimie.

Studium przygotowane przez Portugalski Instytut Administracji Marketingowej (IPAM), zostało zrealizowane na próbie 1200 obywateli tego iberyjskiego kraju.

Aż 65 proc. ankietowanych stwierdziło, że uznaje działania podejmowane przez Franciszka w czasie swojego pontyfikatu za bardzo dobre, a 25 proc. uczestników badania wskazało, że uważa pontyfikat papieża za dobry.

79 proc. Portugalczyków zapytanych w przeddzień wizyty Franciszka w Fatimie stwierdziło, że pielgrzymka papieża będzie bardzo ważnym wydarzeniem.

DEON.PL POLECA

Głównym punktem centralnych obchodów stulecia objawień maryjnych w Fatimie była dokonana 13 maja br. przez papieża kanonizacja Franciszka i Hiacynty Marto. Dwójka małych wizjonerów, uczestników objawień z 1917 r., została beatyfikowana w 2000 r. przez papieża Jana Pawła II. Uroczystość ta również miała miejsce w Fatimie w dniu 13 maja, w którym obchodzone jest święto Matki Bożej Fatimskiej.

Franciszek przybył do Portugalii 12 maja. W czasie swojej dwudniowej wizyty uczestniczył m.in. w wieczornym różańcu w Kaplicy Objawień, a także w kilkudziesięciominutowych rozmowach z prezydentem i premierem Portugalii. 13 maja przed Mszą kanonizacyjną spotkał się z rodziną uchodźców muzułmańskich.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Portugalczycy o pontyfikacie Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.