Powstało papieskie konto na Instagramie

Powstało papieskie konto na Instagramie
Logo źródła: Radio Watykańskie KAI / psd

"Rozpoczynam nową drogę na Instagramie, aby podążać razem z Wami szlakiem miłosierdzia i czułości Boga" - tak brzmi dzisiejszy papieski tweet inaugurujący obecność Franciszka w kolejnym serwisie społecznościowym. Papieskie konto na Instagramie, który umożliwia użytkownikom udostępnianie w internecie swoich zdjęć i filmów, będzie się nazywać Franciscus.

Założyciel mającego obecnie ponad 400 mln użytkowników Instragramu Kevin Systrom został niedawno przyjęty przez papieża na audiencji prywatnej, a dzisiaj osobiście pomagał mu opublikować pierwsze zdjęcie. Przestawia ono Ojca Świętego podczas modlitwy.

"Papież uważa, że obrazy mówią bardzo dużo i tłumaczy to w ten sposób: «Kiedy spotyka mnie jakieś dziecko, wtedy daje mi rysunek. Pytam się go o ten obrazek i poprzez te pytania dziecko krok za krokiem wyjaśnia to, co chciało przedstawić». Tak więc obrazy nie są kopią rzeczywistości, ale mówią o wiele więcej: to może być jakiś szczegół, jakiś aspekt czułości Papieża, błogosławieństwo. (…) Tak więc idea jest taka, aby wyrazić ten pontyfikat poprzez obrazy i w ten sposób pomóc wejść w gesty czułości i miłosierdzia wszystkim, którzy chcą towarzyszyć papieżowi Franciszkowi i pragną lepiej zrozumieć jego pontyfikat. Ponieważ Jubileusz Miłosierdzia jest jubileuszem globalnym w tym sensie, że Drzwi Święte zostały otwarte na całym świecie, to wejście w sieci społecznościowe takie jak Instagram poniekąd rozszerza Plac św. Piotra, powiększa obszar spotkania z papieżem, tak aby w każdym miejscu kuli ziemskiej można się było spotkać z Ojcem Świętym" - mówi prefekt watykańskiego Sekretariatu ds. Komunikacji ks. Dario Viganò.

W dniu swej inauguracji papieskie konto na Instagramie ma już 437 tys. obserwujących.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Powstało papieskie konto na Instagramie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.