Prezydent Urugwaju u papieża Franciszka

Prezydent Urugwaju u papieża Franciszka
(fot. EPA/TONY GENTILE)
KAI / psd

Czterdzieści minut trwała dziś audiencja prezydenta Urugwaju u papieża Franciszka. Następnie Tabaré Vázquez Rosas spotkał się z sekretarzem stanu kard. Pietro Parolinem.

Ambasadora tego kraju przy Stolicy Apostolskiej, Francisco José Ottonelli ujawnił, że Ojciec Święty zgodził się udostępnić watykańskie archiwa, aby umożliwić śledztwo w sprawie przestępstw dyktatury wojskowej, jaka rządziła Urugwajem. Chodzi o poszukiwanie danych nt. osób zaginionych w latach 1973-85.

Tymczasem komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej informuje, że tematem watykańskich rozmów prezydenta Urugwaju był integralny rozwój osoby ludzkiej, poszanowanie praw człowieka i pokój społeczny. W tym kontekście "ukazano rolę i pozytywny wkład instytucji katolickich do urugwajskiego społeczeństwa, szczególnie w dziedzinie wspierania rozwoju człowieka, wychowania i pomocy najuboższym". Omówiono też polityczną sytuację w kraju i regionie, ze szczególnym uwzględnieniem instytucji demokratycznych, oraz sytuację społeczną i humanitarną kontynentu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prezydent Urugwaju u papieża Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.