Program wizyty papieża Franciszka w Egipcie

Program wizyty papieża Franciszka w Egipcie
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)
3 lata temu
KAI / ml

Spotkanie z prezydentem Abdelem Fattahem Al-Sisim, wielkim imamem uniwersytetu z Al-Azhar, Ahmadem al-Tayebem oraz z patriarchą koptyjskim Tawadrosem II - to główne punkty wizyty papieża w Egipcie.

Publikujemy program 18 pielgrzymki zagranicznej Franciszka, która odbędzie się w dniach 28-29 kwietnia b.r.
W piątek 28 kwietnia 
  • Samolot włoski linii lotniczych "Alitalia" z papieżem na pokładzie wyleci z rzymskiego lotniska Fiumicino o godz. 10.45. 
  • Przylot do Kairu zaplanowano na godz. 14.00. 
  • Następnie odbędzie się powitanie oficjalne i przejazd do pałacu prezydenckiego w Heliopolis, gdzie będzie miała miejsce uroczystość powitania Ojca Świętego. Przewidziano również wizytę kurtuazyjną u prezydenta Egiptu. 
  • Po niej zaplanowano wizytę kurtuazyjną u wielkiego imama uniwersytetu z Al-Azhar, Ahmada al-Tayeba i przemówienia obydwu przywódców religijnych podczas Międzynarodowej Konferencji Pokojowej.
  • O godz. 16.40 odbędzie się spotkanie z przedstawicielami władz z przemówieniami prezydenta Abdela Fattaha Al-Sisimiego oraz Franciszka. 
  • Ostatnim punktem dnia będzie wizyta papieża u patriarchy Ortodoksyjnego Kościoła Koptyjskiego, Tawadrosa II. 
W sobotę 29 kwietnia
  • Na godz. 10.00 zaplanowano Eucharystię. O 12.15 obiad z biskupami Egiptu oraz osobami towarzyszącymi Ojcu Świętemu. A o 15.15 spotkanie modlitewne z duchownymi, zakonnikami i klerykami.
  • Po uroczystym pożegnaniu samolot z Franciszkiem i towarzyszącymi osobami wyruszy o godz. 17 w drogę powrotną do Rzymu. Przylot na lotnisko Ciampino planowany jest na godz. 20.30.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Program wizyty papieża Franciszka w Egipcie
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Program wizyty papieża Franciszka w Egipcie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.