"Rodzina i parafia muszą dokonać cudu życia"

"Rodzina i parafia muszą dokonać cudu życia"
Franciszek podczas cotygodniowej audiencji ogólnej, 9 września br. (fot. PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO)
4 lata temu
PAP / rj

O pilnej potrzebie ożywienia więzi rodziny ze wspólnotą chrześcijańską mówił dziś Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej. Wskazał, iż rodzina i parafia muszą dokonać cudu życia bardziej wspólnotowego dla całego społeczeństwa. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dziś około 20 tys. osób, w tym 55 osobowa delegacja katolików chińskich.

Franciszek podkreślił, iż więź rodziny z Kościołem jest czymś naturalnym, gdyż Kościół jest rodziną duchową, zaś rodzina to mały Kościół - w niej wprowadzani jesteśmy w relację z Bogiem. Przypomniał, że Pan Jezus będąc Bogiem żył w rodzinie a następnie utworzył wokół siebie wspólnotę Kościoła, która jest gościnną rodziną, a nie ekskluzywną sektą. Również dzisiaj, aby Kościół był żywą wspólnotą konieczne jest ożywienie przymierza rodziny i wspólnoty chrześcijańskiej.

>> Przeczytaj pełny tekst katechezy Franciszka

- Możemy powiedzieć, że rodzina i parafia są dwoma miejscami, w których realizuje się ta komunia miłości, która znajdzie swoje ostateczne źródło w samym Bogu. Kościół naprawdę zgodny z Ewangelią może mieć jedynie formę gościnnego domu, z drzwiami zawsze otwartymi. Kościoły, parafie, instytucje o drzwiach zamkniętych nie powinny być nazywane kościołami, ale powinny nazywać się muzeami! - powiedział papież.

Ojciec Święty zachęcił rodziny do czynnego angażowania się w życie Kościoła, a Kościół do krzewienia dialogu międzyosobowego oraz zrozumienia i wzajemnego szacunku. - Wszyscy musimy mieć świadomość, że wiara chrześcijańska rozgrywa się na otwartym polu życia dzielonego ze wszystkimi, rodzina i parafia muszą dokonać cudu życia bardziej wspólnotowego dla całego społeczeństwa - stwierdził Franciszek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Rodzina i parafia muszą dokonać cudu życia"
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

"Rodzina i parafia muszą dokonać cudu życia"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.