Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 1 lutego 2004

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 1 lutego 2004
(fot. Dustin J McClure / Foter / CC BY-ND)
Copyright © by L'Osservatore Romano (4/2004) and Polish Bishops Conference

1. «Bez dzieci nie ma przyszłości». Taki jest temat obchodzonego dziś we Włoszech Dnia Życia. W swym przesłaniu biskupi włoscy zwracają uwagę na różnorodne przyczyny obecnego kryzysu demograficznego. Przypominają, że bardzo często kontekst kulturowy i społeczny nie sprzyja rodzinie i nie pomaga rodzicom w wypełnianiu ich misji.

Poza tym niejednokrotnie małżeństwa chciałyby mieć więcej dzieci, lecz nie pozwalają im na to trudności ekonomiczne. Pomoc instytucji publicznych, choć godna uznania, okazuje się często niewystarczająca. Potrzebna jest zatem bardziej kompleksowa polityka prorodzinna.

2. Rodzina, oparta na małżeństwie, jest podstawową komórką społeczeństwa. W niej, niczym w bezpiecznym gnieździe, rozwija się życie, którego należy bronić i chronić. Dzisiejszy Dzień Życia przypomina wszystkim o tym podstawowym obowiązku.

Drodzy bracia i siostry, nie możemy tolerować ataków na ludzkie życie, a zwłaszcza aborcji! Raz jeszcze wyrażam uznanie Włoskiemu Ruchowi Obrony Życia za odważne stanowisko w tej sprawie i wzywam wszystkie wspólnoty kościelne do wspierania jego inicjatyw i działania. Należy wzmóc wysiłki, aby potwierdzić prawo nie narodzonych dzieci do życia, nie przeciw matkom, lecz razem z nimi.

3. Zwróćmy się teraz do Najświętszej Maryi Panny i polecajmy Jej w sposób szczególny rodziny, aby ufne w Bożą pomoc, starały się wypełniać z radością i oddaniem swą wspaniałą misję, zapewniając tym samym ludzkości przyszłość pełną nadziei.

Rozważanie przed modlitwą

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 1 lutego 2004
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.