Rozważanie przed modlitwą "Regina coeli", 14 kwietnia 2002

Rozważanie przed modlitwą "Regina coeli", 14 kwietnia 2002
(fot. Foot Slogger / Foter / CC BY-ND)
Copyright © by L'Osservatore Romano (6/2002) and Polish Bishops Conference

1. Na zakończenie tej uroczystej liturgii kierujemy nasze spojrzenia ku Najświętszej Maryi Pannie, do której modlimy się w okresie wielkanocnym słowami pięknej antyfony: Regina caeli. Nabożeństwo do Maryi Dziewicy jest integralną częścią chrześcijańskiej pobożności, jak widać wyraźnie także w życiu nowych błogosławionych.

Dlatego zwracamy się do Niej z ufnością, zawierzając Jej w sposób szczególny tych, którzy cierpią w Ziemi Świętej, skąd docierają do mnie apele ze wszystkich stron. Zapewniam wszystkich o naszej duchowej i ludzkiej solidarności, prosząc jednocześnie o modlitwę, aby podejmowane obecnie starania, mające na celu przywrócenie poszanowania ludzi i dóbr materialnych oraz zaprowadzenie sprawiedliwego i trwałego pokoju, przyniosły pomyślne rezultaty.

2. Pozdrawiam biskupów, władze polityczne, kapłanów, zakonników i wiernych hiszpańskojęzycznych, przede wszystkim tych, którzy przybyli z Kostaryki, Nikaragui, Kolumbii, Argentyny. Z radością pragnę przypomnieć, że nowi błogosławieni pochodzący z Ameryki Łacińskiej są również wymownym świadectwem czci Najświętszej Maryi Panny.

Niech ich przykład pomaga wszystkim, a zwłaszcza tym, którzy mogli dziś uczestniczyć w uroczystej liturgii beatyfikacyjnej, ufać nieustannie Maryi Pannie, aby każdy, zgodnie ze swym specyficznym powołaniem, mógł być autentycznym uczniem Jej Syna.

3. Serdecznie pozdrawiam pielgrzymów mówiących po włosku, którzy uczestniczą dziś w radosnym wydarzeniu beatyfikacji Kajetana Errico i Ludwika Pavoniego. Pozdrowieniem tym obejmuję wszystkich ich duchowych synów i córki także z innych krajów, jak i czcicieli bł. Alojzego Variary i bł. Artemiusza Zattiego. Z woli Opatrzności Bożej przybyli oni do Ameryki Łacińskiej z Włoch, aby tam wydać owoc dla Królestwa Niebieskiego.

Na koniec pragnę przypomnieć, że dzisiaj obchodzony jest Dzień na rzecz Oddawania i Transplantacji Narządów. Niech solidarność wielu ludzi stanie się źródłem nadziei dla licznych chorych, którzy oczekują na przeszczep.

Rozważanie przed modlitwą

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rozważanie przed modlitwą "Regina coeli", 14 kwietnia 2002
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.