Rzecznik Watykanu o powołaniu komisji ds. święcenia kobiet

Rzecznik Watykanu o powołaniu komisji ds. święcenia kobiet
(fot. © Mazur/catholicnews.org.uk)
KAI / ml

Jest nazbyt wcześnie, by powiedzieć co Ojciec Święty miał na myśli mówiąc o diakonacie kobiet - stwierdził w wypowiedzi dla dziennika Washington Post rzecznik Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi SJ.

Rzecznik Watykanu podkreślił, że nie ma jeszcze dokładnego zapisu rozmowy Franciszka z zakonnicą, która zadała jemu pytanie na temat możliwości diakonatu kobiet. Zaznaczył, że była to rozmowa spontaniczna i nie jest jasne czy papież nawiązywał do historycznej roli kobiet w Kościele pierwszych wieków jako diakonis. 
Pytany czy chodzi o otwarcie drzwi dla utworzenia komisji badającej możliwość ustanowienia w Kościele katolickim diakonatu kobiet, ks. Lombardi stwierdził: "Myślę, że jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, co [papież] ma dokładnie na myśli". Pisząc o tym amerykański portal Crux przypomina, że kwestii diakonatu poświęcony był dokument Międzynarodowej Komisji Teologiczne zatytułowany "Diakonat: Ewolucja i perspektywy" z roku 2002 roku. Nie ma w nim wyraźnie mowy o diakonacie kobiet.
DEON.PL POLECATworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rzecznik Watykanu o powołaniu komisji ds. święcenia kobiet
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.