Spotkanie papieża z biskupami Gwinei

Spotkanie papieża z biskupami Gwinei
(fot. CTV)
KAI / kn

Kościół Gwinei głosi Dobrą Nowinę w trudnych nieraz warunkach i ma na nią, z ludzkiego punktu widzenia, niewiele środków.

Zwrócił na to uwagę Papież, przyjmując biskupów tego afrykańskiego kraju, którzy przybyli z wizytą ad limina Apostolorum. W przekazanym im przesłaniu zachęcił, by prowadzili ewangelizację ufni w pomoc Chrystusa i w misyjne zaangażowanie powierzonego im ludu.

By dawać świadectwo prawdzie Ewangelii, konieczna jest jedność w miłości - wskazuje gwinejskim biskupom Ojciec Święty. Jak zauważa, nieporozumienia między chrześcijanami są przeszkodą w ewangelizacji. Sprzyjają one rozwojowi grup, które wykorzystują ubóstwo i łatwowierność ludzi, by im proponować łatwe, ale iluzoryczne rozwiązania problemów.

W świecie zranionym konfliktami etnicznymi, politycznymi i religijnymi katolickie wspólnoty winny być naprawdę braterskie i pojednane, bo "to jest zawsze światłem, które pociąga" (Evangelii gaudium, 100) - zaznacza Franciszek

Przypomina ewangelizacyjne znaczenie świeckich katechistów i ich formacji. Zachęca, by głosić niedwuznacznie chrześcijański model rodziny, zwłaszcza wobec częstego w Afryce wielożeństwa. Wzywa też do świętości kapłańskiej i wierności wymogom celibatu. Ponadto podkreśla potrzebę współpracy dla dobra kraju z rodakami wyznającymi islam.

Muzułmanie stanowią ponad 80 proc. mieszkańców Gwinei. Chrześcijan jest tam 10 razy mniej. Katolicy, których jest ok. 0,25 mln, stanowią niewiele ponad 2% ludności.

 

Więcej»

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Spotkanie papieża z biskupami Gwinei
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.