Sprawa Jerozolimy tematem rozmowy papieża z królem Jordanii

Sprawa Jerozolimy tematem rozmowy papieża z królem Jordanii
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
2 lata temu
KAI / PAP / kk

Papież Franciszek przyjął dziś rano króla Jordanii Abdullaha II. Monarcha haszymidzki spotkał się też z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolinem, któremu towarzyszył abp Paul Gallagher, sekretarz ds. stosunków z państwami.

Sprawa Jerozolimy, po decyzji prezydenta USA Donalda Trumpa o uznaniu jej za stolicę Izraela, była we wtorek głównym tematem rozmowy papieża Franciszka z królem Jordanii Abdullahem II. Nacisk na kwestię Jerozolimy położono też w nocie Watykanu. Skupiono się także na temacie wspierania pokoju i stabilizacji na Bliskim Wschodzie.

W wydanym komunikacie watykańskie biuro prasowe poinformowało, że w czasie rozmów jordańskiego monarchy z papieżem i jego współpracownikami poruszono kwestię "krzewienia pokoju i stabilności na Bliskim Wschodzie, ze szczególnym odniesieniem do sprawy Jerozolimy i roli Strażnika Miejsc Świętych pełnionej przez haszemidzkiego monarchę".

"W tym kontekście ponowiono zaangażowanie na rzecz krzewienia negocjacji między zainteresowanymi stronami, jak i promocji dialogu międzyreligijnego" - głosi nota.

Poza tym, jak dodał Watykan, położony został nacisk na "znaczenie krzewienia obecności chrześcijan na Bliskim Wschodzie i pozytywnego wkładu, jaki wnoszą w społeczeństwa regionu, którego są integralną częścią".

Wcześniej król Jordanii ostrzegał, że decyzja prezydenta Trumpa będzie miała "niebezpieczne reperkusje dla stabilności i bezpieczeństwa regionu".

Wskazano również na znaczenie popierania trwałej obecności chrześcijan na Bliskim Wschodzie i pozytywnego wkładu, jaki oni wnoszą w życie społeczne Jordanii, której są integralną częścią.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis
23,94 zł
39,90 zł

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Sprawa Jerozolimy tematem rozmowy papieża z królem Jordanii
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Sprawa Jerozolimy tematem rozmowy papieża z królem Jordanii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.