Ta okładka z papieżem Franciszkiem przejdzie do historii

Ta okładka z papieżem Franciszkiem przejdzie do historii
(fot. wikimedia.org / depositphotos.com)
2 tygodnie temu
KAI / df / pp

Na okładce „La Gazzetta dello Sport” widzimy Ojca Świętego, który pisze list do walczącego o życie mistrza paraolimpijskiego. "Modlę się za ciebie i twoją rodzinę" - napisał Franciszek.

Alex Zanardi jest byłym kierowcą Formuły 1, który stracił obie nogi po poważnym wypadku na torze w 2001 roku. Jego życie jest wspaniałym świadectwem startu od nowa i „lekcją człowieczeństwa” poprzez niepełnosprawność. 19 czerwca walczy o życie po poważnym wypadku drogowym. Jest hospitalizowany na oddziale intensywnej terapii uniwersyteckiej polikliniki Santa Maria alle Scotte w Sienie. Oto słowa Ojca Świętego do Zanardiego:

«Drogi Alessandro, Twoja historia jest przykładem, jak zacząć od nowa po tym, jak życie wcisnęło nagle hamulec. Poprzez sport uczysz nas, jak żyć jak bohater, czyniąc z niepełnosprawności lekcję człowieczeństwa. Dziękuję, że dałeś siły tym, którzy je stracili. W tej bolesnej chwili jestem blisko ciebie, modlę się za ciebie i twoją rodzinę. Niech Pan cię błogosławi, a Maryja strzeże».

Wypadek miał miejsce w ubiegły piątek podczas wyścigu charytatywnego. Alex Zanardi jest również bohaterem aukcji „We run together” wspieranej przez Papieża, której celem jest zebranie funduszy dla szpitali w Bergamo i Brescii, będących na pierwszej linii walki z Covid-19. Dla tej inicjatywy charytatywnej Zanardi przekazał swoją koszulkę, w której wygrał Papraolimpiadę w 2016 roku w Rio de Janeiro.

Zobaczcie tę wyjątkową okładkę: 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ta okładka z papieżem Franciszkiem przejdzie do historii
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Ta okładka z papieżem Franciszkiem przejdzie do historii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.