Taniec, śpiew, brak oficjalnych wystąpień. Tak zaczęła się pielgrzymka papieża w Iraku

Taniec, śpiew, brak oficjalnych wystąpień. Tak zaczęła się pielgrzymka papieża w Iraku
(fot. Twitter / @rwatykanskie)
1 miesiąc temu
KAI / df

U stóp schodów do samolotu Franciszka powitał premier irackiego rządu, Mustafa al-Kazimi. Dwoje dzieci w tradycyjnych strojach ofiarowało mu kwiaty. Podczas powitania nie było oficjalnych wystąpień. Zaprezentowano delegacje.

Wśród witających byli m. in. chaldejski patriarcha Babilonii kard. Louis Raphael Sako, łaciński arcybiskup Bagdadu, Jean Beniamin Sleiman OCD, arcybiskup syryjsko-katolickiej diecezji Bagdadu, Yousif Abba oraz o. Nersès (Joseph) Zabbara, administrator apostolski archieparchii (archidiecezji) Bagdadu Kościoła katolickiego obrządku ormiańskiego.

Gwardia honorowa oddała wojskowe honory. Po krótkiej ceremonii premier i papież udali się do salonu VIP na lotnisku na krótką rozmowę. Po wejściu papieża powitały śpiewy i muzyka młodych Irakijczyków ubranych w ludowe stroje z flagami Watykanu i Iraku w dłoniach.

Papieżowi w pielgrzymce papieżowi towarzyszą m.in. sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin i prefekt Kongregacji Kościołów Wschodnich kard. Leonardo Sandri.

Z lotniska papież i towarzysząca mu delegacja udali się do Pałacu Prezydenckiego w Bagdadzie, gdzie odbędzie się oficjalna ceremonia powitania. Tam też Ojciec Święty złoży wizytę kurtuazyjną prezydentowi Barhamowi Ahmad Salihowi oraz spotka się z ok. 150 przedstawicielami irackiego społeczeństwa, a także z korpusem dyplomatycznym.

Pierwszego dnia papieskiej wizyty w Iraku przewidziano też spotkanie z duchowieństwem, zakonnikami, seminarzystami i katechetami w katedrze Matki Bożej Zbawienia obrządku syrokatolickiego w Bagdadzie.

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
10,00 zł

Fratelli Tutti to tytuł, który Papież postanowił nadać swojej nowej encyklice poświęconej, jak czytamy w podtytule, „braterstwu” i „przyjaźni społecznej”. Oryginalny tytuł również w języku polskim pozostanie właśnie taki, a zatem nieprzetłumaczony – tak jak...

Skomentuj artykuł

Taniec, śpiew, brak oficjalnych wystąpień. Tak zaczęła się pielgrzymka papieża w Iraku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.