Tirana. List papieża: Pokój jest zawsze możliwy

Tirana. List papieża: Pokój jest zawsze możliwy
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
Logo źródła: Radio Watykańskie slo

Ojciec Święty przesłał list do uczestników międzynarodowego spotkania w Tiranie, zorganizowanego przez rzymską wspólnotę św. Idziego. Takie spotkania odbywają się co roku w innym mieście i nawiązują do pamiętnej modlitwy o pokój  zorganizowanej w Asyżu w 1986 przez Jana Pawła II.

Tematem tegorocznego jest hasło "Pokój jest zawsze możliwy".

DEON.PL POLECANawiązując do tego tematu Franciszek napisał, że "ta prawda musi być potwierdzona szczególnie dzisiaj, kiedy to w niektórych częściach świata zdaje się królować przemoc, prześladowania i nadużycia przeciw wolności religijnej. Zarazem dostrzega się rezygnację wobec przeciągających się konfliktów. Nigdy nie możemy się jednak pogodzić z wojną! Twierdzenie, że pokój jest zawsze możliwy, to nie naiwność, lecz wyrażenie naszej wiary w Wszechmoc Boga" - podkreślił Papież.

Ojciec Święty w swoim liście wyraził także radość, że tegoroczne spotkanie zostało zorganizowane w Albanii, kraju który on sam odwiedził w zeszłym roku, aby "wesprzeć wysiłki jego mieszkańców na drodze zgodnego współżycia po tragicznych doświadczeniach prześladowań religijnych zeszłego wieku. Niech z albańskiej ziemi, ziemi męczenników, wyjdzie nowe proroctwo pokoju" - napisał Franciszek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Tirana. List papieża: Pokój jest zawsze możliwy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.