Tłumacz Franciszka na ŚDM: papież szuka zrozumienia, czyta, rozmawia

Tłumacz Franciszka na ŚDM: papież szuka zrozumienia, czyta, rozmawia
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)
KAI / jp

- Myślę o tym pontyfikacie jako o ciągłości z poprzednimi papieżami z zauważalnym, ewolucyjnym krokiem do przodu - ocenia ks. Woźniak.

- Jako dogmatyk widzę u Franciszka to, o co sam zawsze walczyłem: żeby doktryna była bliska życiu - mówi o 5 latach pontyfikatu papieża Franciszka ks. dr hab. Robert Woźniak, który podczas wizyty papieskiej w Polsce i Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 był jego osobistym tłumaczem.

- Doświadczenie, które ja miałem, którego nie mogą mieć ci, którzy są trochę dalej od papieża i tylko czytają różne doniesienia prasowe na jego temat, pokazuje mi ogromną wiarę zwykłego, prostego człowieka, który wierzy swoim rozumem, szuka zrozumienia, czyta, poszukuje, rozmawia - podkreśla kapłan.

Po doświadczeniach wizyty papieża w Polsce w lipcu 2016 roku, ks. Woźniak twierdzi, że Ojciec Święty "jest niesamowicie serdecznym i życzliwym człowiekiem, w sposób niemal nadprzyrodzony: jego miłość, życzliwość i sympatia do człowieka rodzi się z jego obcowania z Panem Bogiem".

- Myślę o tym pontyfikacie jako o ciągłości z poprzednimi papieżami z zauważalnym, ewolucyjnym krokiem do przodu. - ocenia ks. Woźniak.

- Franciszek ma ogromnie dużo do zaoferowania Kościołowi. Wg jego wizji Kościół ma być bardzo ewangeliczny - dodaje.

Jak zauważa, Franciszek podkreśla pewne aspekty, które były obecne i u Jana Pawła II, i u Benedykta XVI, i "robi to bardzo dynamicznie, jako człowiek zaangażowany pastoralnie przez całe swoje życie".

- Duszpastersko zawsze był bardzo blisko ludzi i przykładał ogromną wagę do wprowadzania doktryny w życie. Ja to nazywam żywym podręcznikiem do dogmatyki - podsumowuje ks. Woźniak.

* * *

Ks. dr hab. Robert Woźniak jest adiunktem Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Podczas ŚDM Kraków 2016 był osobistym tłumaczem Papieża Franciszka.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Tłumacz Franciszka na ŚDM: papież szuka zrozumienia, czyta, rozmawia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.