To będzie bardzo ważna audencja u papieża

To będzie bardzo ważna audencja u papieża
(fot. EPA/Tony Gentile)
KAI / drr

Jutro Ojciec Święty przyjmie na audiencji prywatnej sekretarza generalnego Organizacji Współpracy Islamskiej, tureckiego dyplomatą i naukowca Ekmeleddina Ihsanoglu. Odwiedzi także papieską Przychodnię św. Marty na terenie Watykanu, służącą szczególnie dzieciom imigrantów.

Organizacja Współpracy Islamskiej istnieje od ponad 40 lat i należy do niej 57 państw, w których większość mieszkańców wyznaje islam. Określa siebie za największą po ONZ organizację międzynarodową. Jej celem jest zacieśnianie współpracy gospodarczej, kulturalnej i naukowej państw muzułmańskich. W jej ramach działa wiele wyspecjalizowanych instytucji, m.in. Muzułmański Fundusz Solidarności i Islamski Bank Rozwoju. Co roku Organizacji Współpracy Islamskiej wydaje raport o islamofobii istniejącej głównie, jak utrzymuje, w społeczeństwach zachodnich. Zapowiadając to wydarzenie portal Nationa Catholic Register podkreśla, że papieska audiencja będzie miała miejsce w chwili, kiedy w Syrii trwa wojna domowa, zaś na Bliskim Wschodzie jesteśmy świadkami nasilającego się prześladowania chrześcijan. Zjawiska te są poważną troską Ojca Świętego. Jednocześnie papież Franciszek jest odbierany pozytywnie przez świat islamski.

Jutro Ojciec Święty odwiedzi także papieską Przychodnię św. Marty na terenie Watykanu. Następnie w auli Pawła VI spotka się z dziećmi, którym służy ta placówka. Została ona założona w 1922 r. i otacza opieką rodziny imigrantów, a szczególnie ich dzieci do szóstego roku życia. 30 grudnia 2005 roku przychodnię odwiedził Benedykt XVI.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

To będzie bardzo ważna audencja u papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.