USA: Papież głosem sumienia

USA: Papież głosem sumienia
(fot. Ivan Cholakov / Shutterstock.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie mc

- Papież jest oczekiwany przez wszystkich Amerykanów, nie tylko katolików - powiedział John L. Allen jr, watykanista dziennika "Boston Globe" w rozmowie z Radiem Watykańskim. Dodał, że wszystkie sondaże mówią o ogromnej popularności Franciszka, którego nauczanie stało się w ważnym punktem odniesienia w debacie publicznej w USA, szczególnie w kwestiach dotyczących moralności.

Publicysta zwrócił uwagę, że oczekiwania prasy amerykańskiej koncentrują się na wpływie papieża na rozgrywki polityczne między demokratami i republikanami. Tych pierwszych interesują podejmowane przez Franciszka takie tematy jak: zmiany klimatyczne, ubóstwo, imigracja, z kolei drudzy zainteresowani są kwestią małżeństwa, rodziny i obrony życia. - Papieska pielgrzymka nie przyniesie korzyści żadnej z partii politycznych - zaznaczył Allen.
Watykanista podkreślił, że Franciszek pierwszy raz przybędzie do USA, nie tylko w czasie swojego pontyfikatu, ale w swoim życiu. Według niego papież nie tylko będzie głosić, ale także uczyć się, ponieważ zazwyczaj odwiedza kraje biedne, zmarginalizowane, zaś Stany Zjednoczone w pewnym sensie są centrum świata. Jego zdaniem najważniejszym przesłaniem pielgrzymki Ojca Świętego, oprócz imigracji i rodziny, będzie przypomnienie Ameryce o peryferiach świata, o najbiedniejszych i najsłabszych.
- Mam nadzieję, że Amerykanie usłyszą słowa papieża - powiedział Allen.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

USA: Papież głosem sumienia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.