Nie spodziewały się wizyty papieża Franciszka

Nie spodziewały się wizyty papieża Franciszka
(fot. EPA/TONY GENTILE)
KAI / slo

Po Mszy św. kanonizacyjnej 24 września w narodowym sanktuarium pw. Niepokalanego Poczęcie NMP w Waszyngtonie Franciszek niespodziewanie odwiedził dom małych sióstr ubogich.

Oznajmił o tym już po całym wydarzeniu dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi. Oświadczył on, że papież zatrzymał się na ok. 15 minut w kaplicy sióstr, aby porozmawiać z nimi wszystkimi i wyrazić im poparcie w ich zmaganiach prawnych w ramach tzw. "Obamascare". W tym niezaplanowanym wcześniej spotkaniu wziął udział również ich prawnik.

Od 2013 zakonnice są zaangażowane w spór prawny z rządem, gdyż wydane wówczas przepisy, zwane potocznie "Obamascare", zmuszały m.in. pracowników instytucji kościelnych do wykonywania usług lekarskich, sprzecznych z ich sumieniem i przekonaniami oraz z nauczaniem Kościoła katolickiego.

Z wypowiedzi rzecznika watykańskiego wynika, że Ojciec Święty nie wchodził szczegółowo w zagadnienia prawne sporu a w krótkich pozdrowieniach, po rozmowie z każdą siostrą, podkreślił doniosłość ich posługi, a zwłaszcza opieki nad ludźmi w starszym wieku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nie spodziewały się wizyty papieża Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.