Pięciolatka pokonała bariery, by dać list papieżowi

Pięciolatka pokonała bariery, by dać list papieżowi
(fot. EPA/TONY GENTILE)
KAI / slo

Pięcioletniej dziewczynce udało się pokonać wczoraj metalowe bariery bezpieczeństwa na trasie przejazdu kolumny papieskiej z Narodowego Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia NMP do nuncjatury w Waszyngtonie i dostarczyć odręcznie napisany list do papieża Franciszka.

W czasie przejazdu kolumny papieskiej ulicami Waszyngtonu Ojciec Święty był witany przez tysiące wiernych. Sofia Cruz - pięcioletnia dziewczynka, wraz z rodzicami stała tuż przy metalowych barierach bezpieczeństwa.

Gdy Franciszek ją zauważył, natychmiast kazał zatrzymać kolumnę i poprosił ją do siebie. Następnie uściskał i otrzymał od niej odręcznie napisany list w imieniu 5 milionów dzieci imigrantów w USA, których rodzice mogą zostać deportowani. W liście znalazło się także rysunek i zdanie w języku hiszpańskim, które brzmiało: "Moi przyjaciele i ja kochamy każdego, bez względu na kolor skóry."

Sofia Cruz i jej rodzice pochodzą z Meksyku, a obecnie mieszkają na przedmieściach Los Angeles. Rodzina wyraziła nadzieję, że papież będzie mówił o kwestii imigracji, w czasie przemówienia 24 września br. do połączonych izb Kongresu, ponieważ jest to od lat poważny problem w USA - mieszka tam około 11 milionów nielegalnych imigrantów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pięciolatka pokonała bariery, by dać list papieżowi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.