Watykan: jutro zdalne obrady Rady Kardynałów

Watykan: jutro zdalne obrady Rady Kardynałów
(fot. depositpotos.com)
2 tygodnie temu
KAI / df

Jutro, 13 października, powinno się odbyć w trybie zdalnym 34. posiedzenie Rady Kardynałów, która nie obradowała od lutego bieżącego roku ze względu na praktyczne skutki pandemii.

W programie prac tego gremium znajdzie się zapewne obecna sytuacja Kościoła po sprawie związanej z rezygnacją kard. Becciu, a także dokończenie prac nad nową konstytucją apostolską o Kurii Rzymskiej, która za kilka miesięcy powinna zastąpić konstytucję Pastor Bonus Jana Pawła II.

Do ustanowionej 13 kwietnia 2013 roku Rady Kardynałów należy obecnie 6 purpuratów: Pietro Parolin (Watykan/Włochy), Óscar Andrés Rodríguez Maradiaga SDB, (Honduras) - koordynator; Giuseppe Bertello (Watykan/Włochy), Oswald Gracias (Indie), Reinhard Marx (Niemcy) oraz Sean O’Malley OFM Cap. (USA). Ponadto sekretarzem Rady, nie będącym jednak jej członkiem, jest bp Marcello Semeraro (Włochy), a jego zastępcą bp Marco Mellino (Włochy).

Do zadań Rady Kardynałów, obok wypracowania projektu nowej konstytucji apostolskiej o Kurii Rzymskiej, należy także pomoc papieżowi w zarządzaniu Kościołem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Piotr Jarecki, Tomasz Krzyżak
26,94 zł
44,90 zł

Czy Polska jest ziemią bez proroków?

Odważna, szczera i poruszająca rozmowa dziennikarza „Rzeczpospolitej” Tomasza Krzyżaka z biskupem Piotrem Jareckim. Nie tylko o polityce i relacjach państwo–Kościół, ale też o niespełnionych ambicjach, samotności i problemach księży.

...

Skomentuj artykuł

Watykan: jutro zdalne obrady Rady Kardynałów
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Watykan: jutro zdalne obrady Rady Kardynałów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.