Watykan: papież Franciszek odwiedził Benedykta XVI, który kończy 92 lata

Watykan: papież Franciszek odwiedził Benedykta XVI, który kończy 92 lata
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
2 lata temu
PAP / ml

Papież Franciszek odwiedził w poniedziałek swego emerytowanego poprzednika Benedykta XVI, który we wtorek skończy 92 lata. Watykan poinformował, że Franciszek złożył mu życzenia urodzinowe oraz świąteczne.

"Na początku Wielkiego Tygodnia papież Franciszek udał się dziś po południu do klasztoru Mater Ecclesiae, by złożyć Benedyktowi XVI życzenia z okazji świąt Wielkanocy. Spotkanie było także okazją do tego, by Ojciec Święty złożył, ze szczególną serdecznością, życzenia urodzinowe emerytowanemu papieżowi, który jutro skończy 92 lata" - poinformował watykański rzecznik Alessandro Gisotti.

Franciszek regularnie odwiedza przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy swego poprzednika, mieszkającego w dawnym budynku klasztornym w Ogrodach Watykańskich.

Dni poprzedzające urodziny papieża Ratzingera upływają w klimacie dyskusji po niedawnej publikacji jego tekstu na temat skandalu pedofilii w Kościele. Jako główne przyczyny nadużyć wskazał on rewolucję seksualną 1968 roku i upadek moralny, do jakiego doszło w jej konsekwencji.

Wielu komentatorów uznało, że rozważania te naruszyły równowagę w Watykanie, jaką udało się wypracować w związku z obecnością mieszkającego tam również emerytowanego papieża. Wśród niektórych watykanistów pojawiły się nawet wątpliwości, czy Benedykt XVI sam napisał ten tekst, czy też za jego publikacją stoją środowiska konserwatywne, przeciwne Franciszkowi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Watykan: papież Franciszek odwiedził Benedykta XVI, który kończy 92 lata
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.