Watykan: papież przyjął premiera Iraku

Watykan: papież przyjął premiera Iraku
(fot. PAP / EPA / OSSERVATORE ROMANO / HANDOUT)
KAI / ml

Sytuacja mniejszości chrześcijańskiej na Bliskim Wschodzi to główne tematy rozmów w Watykanie z premierem Iraku Hajdarem Dżawada al-Abadi.

Dziś rano został on przyjął na audiencji prywatnej przez Ojca Świętego, a następnie spotkał się z Sekretarzem Stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolinem, któremu towarzyszył sekretarz ds. Relacji Stolicy Apostolskiej z Państwami, abp Paul Gallagher.
Jak podano w komunikacie opublikowanym przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej "podczas serdecznych rozmów, wspomniano o dobrym stanie stosunków dwustronnych, o życiu Kościoła w tym kraju oraz sytuacji chrześcijan a także mniejszości etnicznych i religijnych mieszkających w Iraku". 
Szczególnie podkreślono znaczenie ich obecności i konieczność ochrony ich praw. Przypomniano również rolę dialogu międzyreligijnego oraz o odpowiedzialności wspólnot religijnych za krzewienie tolerancji i pokoju. 
W tym kontekście podkreślono znaczenie trwającego obecnie procesu pojednania między różnymi grupami społecznymi. Omawiano również sytuację humanitarną w Iraku a także szerzej w tym regionie świata.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Watykan: papież przyjął premiera Iraku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.