Watykan: papież zachęcił brytyjskich katolików do budowania „kultury życia”

Watykan: papież zachęcił brytyjskich katolików do budowania „kultury życia”
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
1 miesiąc temu
KAI / kk

Papież Franciszek ma nadzieję, że w obliczu obecnego kryzysu wszyscy będą kierowani ku większemu uznaniu moralnego imperatywu budowania „kultury życia”, naznaczonej coraz większą troską o pielęgnowanie, ochronę i krzewienie integralnego dobra wszystkich dzieci Bożych, począwszy od tych najbardziej bezbronnych – czytamy w papieskim przesłaniu na „Dzień dla życia”.

W imieniu Ojca Świętego dokument skierowany do katolików Wielkiej Brytanii podpisał sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin. Był on planowany na 31 maja w Szkocji, 21 czerwca w Anglii i Walii, a 7 października w Irlandii.

W swoim przesłaniu Ojciec Święty podkreśla stosowność tematu tegorocznego „Dnia dla życia”, którego hasłem są słowa „Wybierz życie”. W roku bieżącym przypada bowiem 25. rocznica encykliki św. Jana Pawła II Evangelium vitae, która wezwała cały Kościół, aby był „ludem życia i dla życia” (n. 78). Jednocześnie w obliczu pandemii koronawirusa Franciszek zachęca wiernych do modlitwy za wszystkie rodziny, wolontariuszy i pracowników służby zdrowia zaangażowanych, często heroicznie, w opiekę i leczenie cierpiących, a także za tych wszystkich, którzy w obliczu utrzymującej się „pandemii” ubóstwa i wojny, działają na rzecz obrony wartości i godności każdej osoby ludzkiej nadanej przez Boga.

„Ojciec Święty ma nadzieję, że w obliczu obecnego kryzysu wszyscy będą kierowani ku większemu uznaniu moralnego imperatywu budowania `kultury życia`, naznaczonej coraz większą troską o pielęgnowanie, ochronę i krzewienie integralnego dobra wszystkich dzieci Bożych, począwszy od tych najbardziej bezbronnych” – czytamy w przesłaniu podpisanym przez kard. Parolina.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
23,94 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Watykan: papież zachęcił brytyjskich katolików do budowania „kultury życia”
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Watykan: papież zachęcił brytyjskich katolików do budowania „kultury życia”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.