Watykan: spotkanie Franciszka z biskupami Federacji Rosyjskiej

Watykan: spotkanie Franciszka z biskupami Federacji Rosyjskiej
(fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI)
KAI/ ed

Katoliccy biskupi z Federacji Rosyjskiej rozpoczęli wizytę ad limina. Wczoraj zostali przyjęci przez papieża Franciszka.

"Uderzyła nas serdeczność, wrażliwość i otwartość, którą papież nam okazał. Spotkanie było bardzo długie. Przez dwie godziny prowadziliśmy dialog z Ojcem Świętym. Papież bardzo się interesował, przede wszystkim naszym życiem osobistym, życiem pasterzy, chciał wiedzieć, jak wygląda nasza działalność duszpasterska.

Podjęty został również temat naszej bliskości względem ludzi, w jaki sposób wypełniać naszą misję dla Ludu Bożego i wraz z nim" - powiedział Radiu Watykańskiemu abp Paolo Pezzi z Moskwy, przewodniczący Episkopatu Rosji.

Papież wysyła swego delegata do Chile, by zbadał głośną sprawę pedofilii >>

Mówiąc o sytuacji Kościoła katolickiego w Rosji, abp Pezzi zwrócił uwagę na znaczące ożywienie relacji ekumenicznych z Patriarchatem Rosyjskim. Jest to konsekwencją spotkania Franciszka i patriarchy Cyryla, które miało miejsce przed dwoma laty na Kubie. Pogłębiła się współpraca zwłaszcza na polu działalności społecznej i prorodzinnej - powiedział moskiewski arcybiskup.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Watykan: spotkanie Franciszka z biskupami Federacji Rosyjskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.