Watykan: w listopadzie kolejne spotkanie poświęcone adhortacji Evangelii Gaudium

Watykan: w listopadzie kolejne spotkanie poświęcone adhortacji Evangelii Gaudium
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / kk

Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji organizuje w Watykanie II Spotkanie Międzynarodowe poświęcone perspektywom wdrożenia w życie Kościoła adhortacji apostolskiej Evangelii Gaudium. Wydarzenie odbędzie się w dniach 28-30 listopada br.

W zaproszeniu Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji abp Rino Fisichella wskazuje, że drugie międzynarodowe spotkanie odbędzie odbędzie się dokładnie pięć lat po pierwszym zgromadzeniu, na którym rozważano papieski dokument poświęcony ewangelizacji.

DEON.PL POLECA
Celem tego wydarzenia jest refleksja nad pierwszą adhortacją apostolską Franciszka oraz nad przebytą już drogą. "Pragniemy jednocześnie rozważyć perspektywy na przyszłość. Jesteśmy przekonani, że taka refleksja jest bardzo aktualna i może nas zainspirować do owocnej pracy duszpasterskiej w całym Kościele" - wskazuje abp Fisichella.

Spotkanie przeznaczone jest dla biskupów, kapłanów i osób świeckich, którzy w ramach Konferencji Episkopatu, jak też na poziomie diecezjalnym, zajmują się ewangelizacją oraz tematami jej pokrewnymi, a także dla wszystkich tych, którzy są zaangażowani duszpastersko oraz zainteresowani poruszaną tematyką.

DEON.PL POLECA

Rejestracji można dokonać za pośrednictwem strony www.pcpne.va obsługiwanej w języku włoskim, angielskim i hiszpańskim.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Watykan: w listopadzie kolejne spotkanie poświęcone adhortacji Evangelii Gaudium
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.