Watykański dyplomata ciężko ranny w wypadku. Miał zostać arcybiskupem 1 maja

Watykański dyplomata ciężko ranny w wypadku. Miał zostać arcybiskupem 1 maja
KAI / kw

Watykański dyplomata arcybiskup nominat Ante Jozić, który kilka tygodni temu został mianowany przez papieża Franciszka nuncjuszem apostolskim w Wybrzeżu Kości Słoniowej, został ciężko ranny w wypadku samochodowym w swojej rodzinnej Chorwacji.

Media tego kraju poinformowały, że wieczorem 7 kwietnia w tunelu nieopodal Splitu 52-letni hierarcha zderzył się czołowo z pojazdem nadjeżdżającym z przeciwka. Kierowca tego auta zginął na miejscu, a ciężko ranny arcybiskup nominat Jozić został przewieziony do szpitala i tam zoperowany. Stan jego zdrowia jest stabilny, choć nadal krytyczny, poinformował na stronie internetowej rzecznik archidiecezji Splitu.

Arcybiskup nominat Ante Jozić pracował dotychczas w nuncjaturach apostolskich w Indiach, Rosji i na Filipinach. W ostatnich latach pracował w misji studyjnej Stolicy Apostolskiej ds. Chin z siedzibą w Hongkongu.

1 maja sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin miał wyświęcić go na arcybiskupa w jego rodzinnej archidiecezji Splitu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
31,43 zł
44,90 zł

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Watykański dyplomata ciężko ranny w wypadku. Miał zostać arcybiskupem 1 maja
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.