Wenecja będzie oświetlona na czerwono w hołdzie prześladowanym chrześcijanom

Wenecja będzie oświetlona na czerwono w hołdzie prześladowanym chrześcijanom
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
pap / pch

Wenecka bazylika Santa Maria della Salute, most Rialto oraz inne zabytki i symboliczne punkty w mieście zostały we wtorek wieczorem oświetlone na czerwono w hołdzie chrześcijanom prześladowanych na świecie. Inicjatywę tę poparł papież Franciszek.

Inicjatorami przedsięwzięcia pod nazwą "Wenecja na czerwono" były Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Kościół katolicki w mieście. W ten sposób w dniu tradycyjnej dorocznej pielgrzymki młodzieży do bazyliki postanowiono przypomnieć o chrześcijanach - mordowanych, wypędzanych z domów, dyskryminowanych, cierpiących z powodu przemocy w różnych częściach świata i położyć nacisk na znaczenie wolności religijnej.

W sposób szczególny przywołano los Pakistanki Asii Bibi, która spędziła ponad osiem lat w więzieniu skazana na śmierć pod zarzutem obrazy Mahometa. Ostatnio została uniewinniona przez Sąd Najwyższy Pakistanu i opuściła kraj.

W przesłaniu do organizatorów oświetlenia zabytków papież Franciszek wyraził nadzieję, że uwrażliwi to ludzi na dramat prześladowanych chrześcijan.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
31,43 zł
44,90 zł

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Wenecja będzie oświetlona na czerwono w hołdzie prześladowanym chrześcijanom
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.