Wiemy już, gdzie będą kolejne Światowe Dni Młodzieży

Wiemy już, gdzie będą kolejne Światowe Dni Młodzieży
(fot. EPA/ETTORE FERRARI)
2 lata temu
KAI / pch

Lizbona, stolica Portugalii będzie miejscem Światowych Dni Młodzieży w 2022 r. - ogłosił papież na zakończenie Mszy św. posłania, kończącej 34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

W Mszy świętej uczestniczyli prezydent Portugalii, Marcelo Rebelo de Sousa, patriarcha Lizbony, kard. Manuel Clemente a także inni biskupi portugalscy oraz 300 młodych portugalskich pielgrzymów. Na zakończenie Mszy św. na polu Jana Pawła II Franciszek podziękował władzom Panamy i organizatorom ŚDM. Zachęcił młodych, by żyli wiarą i dzielili się nią.
Ojciec Święty podziękował Bogu za możliwość przeżycia tego Światowego Dnia Młodzieży, władzom Panamy, z prezydentem Juanem Carlosem Varelą, miejscowemu Kościołowi z abp. José Domingo Ulloa Mendietą i wszystkim, którzy to wydarzenie wspierali swą modlitwą, czy ugościli młodych. 
Do młodzieży papież powiedział: "Idźcie dalej, żyjcie wiarą i dzielcie się nią. Nie zapominajcie, że nie jesteście jutrem, nie jesteście «międzyczasem», lecz Bożym teraz". Zauważył, że zostało już ogłoszone miejsce kolejnego Światowego Dnia Młodzieży - Lizbona. "Proszę was, abyście nie ostudzili tego, co przeżyliście w tych dniach. Powróćcie do swoich parafii i wspólnot, do swoich rodzin i przyjaciół, i przekażcie to doświadczenie, aby inni mogli wibrować z tą siłą i radością, jaką wy macie. Razem z Maryją stale mówcie "tak" marzeniu, jakie zasiał w was Bóg" - zaapelował Franciszek do młodych.
O wiadomości, gdzie odbędą się kolejne ŚDM, papież poinformował też przez serwis Twitter, pisząc: "Wam, drodzy młodzi, wielkie “dziękuję" za #Panama2019. Nie ustawajcie w drodze, kontynuujcie życie wiarą i dzielcie się nią. Do zobaczenia w Lizbonie w 2022!".
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
31,43 zł
44,90 zł

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Wiemy już, gdzie będą kolejne Światowe Dni Młodzieży
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.