Wybrano uchodźców którym pomogą parafie Watykanu

Wybrano uchodźców którym pomogą parafie Watykanu
(fot. G. Gałązka / galazka.deon.pl)
PAP / kw

Papież Franciszek poinformował, że wybrano już dwie rodziny uchodźców, które zamieszkają w Watykanie. W wywiadzie dla portugalskiego radia mówił też swojej ojczystej Argentynie, która przyjmowała imigrantów, wśród nich Polaków.

Jak podały włoskie media w nadanym w poniedziałek wywiadzie dla katolickiej rozgłośni Radio Renascenca Franciszek powiedział, że arcyprezbiter bazyliki świętego Piotra kardynał Angelo Comastri i papieski jałmużnik arcybiskup Konrad Krajewski znaleźli dwie rodziny migrantów, którym Watykan udzieli gościny.

O zamiarze przyjęcia uchodźców za Spiżową Bramą papież poinformował wiernych 6 września, gdy apelował do wszystkich parafii i klasztorów w Europie, by uczyniły to samo.

Kardynał Comastri wyjaśnił potem, że zaproszone do Watykanu rodziny będą miały zapewnioną opiekę medyczną i otrzymają wszelką niezbędną pomoc. Dodał, że przygotowane zostaną dla nich dwa watykańskie mieszkania.

W rozmowie z watykanistką radia z Lizbony Franciszek przywołał historię Argentyny, która od XIX wieku przyjmowała fale uchodźców z różnych państw europejskich, między innymi z Włoch, Portugalii oraz z Polski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wybrano uchodźców którym pomogą parafie Watykanu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.