Zdumienie spotkaniem z Chrystusem rodzi pokój

Zdumienie spotkaniem z Chrystusem rodzi pokój
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / slo

Zdumienie spotkaniem z Chrystusem znalazło się w centrum krótkiej homilii papieża Franciszka podczas Mszy św. w Domu Świętej Marty. Wzięli w niej udział pracownicy Drukarni Watykańskiej. Na zakończenie Eucharystii Ojciec Święty zgodnie ze swoim zwyczajem pozostał na chwilę modlitewnego skupienia w jednej z ostatnich ławek tamtejszej kaplicy.

Papież Franciszek zauważył, że czytania czwartku w oktawie Wielkanocy mówią o zdziwieniu: zdziwieniu tłumów z powodu uzdrowienia przez Piotra w imię Chrystusa chromego oraz zdziwieniu uczniów w obliczu objawienia się między nimi zmartwychwstałego Jezusa. Ojciec Święty zaznaczył, że zdziwienie jest wielką łaską, jaką obdarza nas Bóg w spotkaniu z Jezusem Chrystusem. Sprawia ono, że przeżywamy coś, co nas przekracza, coś znaczenie głębszego od entuzjazmu kibiców, kiedy wygrywa ich drużyna - jest to spotkanie Jezusa żywego, chociaż sądziliśmy, że nie jest to możliwe.

Papież wskazał, że tym zadziwieniem nie można żyć nieustannie, pozostawia ono jednak ślad w naszej duszy, pocieszenie i wreszcie pokój. Chrześcijanin, nawet w obliczu najboleśniejszych prób nie traci pokoju i obecności Jezusa. Może modlić się o duchowe pocieszenie oraz pokój. Jest to pokój, którego nie można utracić, bo nie należy do człowieka, lecz do Pana, jest darem Bożym.

Na zakończenie Ojciec Święty zachęcił do modlitwy: "Prośmy o łaskę duchowego pocieszenia i duchowego pokoju, który zaczyna się od tego zadziwienia radości w spotkaniu z Jezusem Chrystusem".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zdumienie spotkaniem z Chrystusem rodzi pokój
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.