Znamy historię chłopca z Panamy, którego zdjęcie obiegło wczoraj cały świat

Znamy historię chłopca z Panamy, którego zdjęcie obiegło wczoraj cały świat
(fot. yapcz / instagram.com)
KAI / ACI Prensa / Karol Kleczka

Zdjęcie, na którym papież błogosławi młodego człowieka siedzącego w fotelu na kółkach, wzniesionym w tłumie ponad głowy osób witających Franciszka w Panamie obiegło świat. Zostało zrobione 23 stycznia, gdy Ojciec Święty jechał ulicami miasta z lotniska Tocumen do budynku nuncjatury apostolskiej.

O zdjęciu pisaliśmy wczoraj na DEON.pl >>

Zrobił je przypadkowo Carlos Yap, zajmujący się na co dzień fotografią ślubną, i umieścił je na swoim koncie na Instagramie, nie spodziewając się jakie wywoła zainteresowanie wśród ludzi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hello paps... ????????✨. . . #jmj #jmjpanama #dia1 #papafrancisco #panama #jmjpanama2019

Post udostępniony przez Carlos Yap (@yapcz)

DEON.PL POLECA

 

Przedstawia 17-letniego Lucasa Henriqueza z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w La Chorrera niedaleko stolicy Panamy. Jego fotel podnieśli trzej przyjaciele: Rafael Eduardo González, Manuel Rosario i Miguel Mendieta, aby mógł zobaczyć przejeżdżającego papieża. Franciszek dostrzegł go i pobłogosławił, co zostało uwiecznione na fotografii.

Yap przyznał, że gdy robił zdjęcie, skupiony na uchwyceniu szybko przejeżdżającego papamobile, nie zauważył, że ktoś podniósł wózek z niepełnosprawnym chłopcem. Dopiero po chwili spostrzegł radość Lucasa i jego przyjaciół.

Gdy obejrzał zdjęcie, rzuciło mu się w oczy, że zarówno papież jak i niepełnosprawny chłopiec są ubrani na biało, wyróżniając się spośród innych uwiecznionych na nim osób. Dlatego postanowił opublikować zdjęcie w wersji czarno-białej, aby - jak tłumaczy - "emocje były bardziej widoczne".

Przedstawiony na fotografii Lucas jest sparaliżowany, przez co nie może chodzić, poruszać jedną z rąk, a także mówić. Komunikuje się za pomocą smartfona. Ale, jak mówi jego matka, Milixa Olmedo, "Bóg obdarował go czym innym": jest zawsze uśmiechnięty, a także muzykalny i jedną ręką gra na organach.

Chłopiec jest związany z parafią pw. Niepokalanego Poczęcia ponieważ tam po raz ostatni był na Mszy ze swoim tatą. Ojciec Lucasa tragicznie zmarł dwa lata temu. Parafianie przyjęli Lucasa jak swojego i razem spędzają dużo czasu.

Pani Milixa nie była obecna w chwili gdy wykonano zdjęcie, ale w rozmowie z ACI Prensa mówi, że gdy szła do miasta po syna, ludzie zaczęli wysyłać jej zdjęcie.

"Nie mogłam w to uwierzyć, musiałam to zobaczyć na żywo, bo Lucas też był bardzo podekscytowany" - opowiada. Chłopak poprosił przyjaciół o wspólną modlitwę przed opuszczeniem miejsca przejazdu papieża.

"To, co go spotkało, nigdy by mi nie przeszło przez myśl! Myślę, że jemu też nie" - śmieje się mama.

Zdjęcie obiegło wczoraj cały internet. Nic dziwnego - zachwyca bez reszty!

No i to jest ikoniczna fota. Nie ma drugich takich dni, jak Światowe Dni Młodzieży. fot. Carlos Yap

Opublikowany przez Karol Kleczka Czwartek, 24 stycznia 2019

Jeśli chcesz na bieżąco śledzić co dzieje się podczas ŚDM w Panamie - skorzystaj z naszego serwisu, który znajdziesz poniżej >>

Znamy historię chłopca z Panamy, którego zdjęcie obiegło wczoraj cały świat - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Znamy historię chłopca z Panamy, którego zdjęcie obiegło wczoraj cały świat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.