Zwierzchnik anglikanów u Papieża

Zwierzchnik anglikanów u Papieża
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / sz

Ojciec Święty przyjął na audiencji zwierzchnika Wspólnoty Anglikańskiej. Po półgodzinnej rozmowie Franciszek zaprosił go również na obiad do swej rezydencji w Domu Świętej Marty.

Abp Justin Welby przebywa w Rzymie w związku z rozpoczęciem posługi przez nowego stałego przedstawiciela anglikanów przy Stolicy Apostolskiej. Został nim abp Bernard Ntahoturi z Burundi.

W inauguracyjnej liturgii uczestniczył szef papieskiej dyplomacji, którego poproszono o wygłoszenie okolicznościowej homilii. Abp Paul Gallagher zwrócił w niej uwagę na znaczenie ekumenizmu we współczesnym świecie. Biorąc pod uwagę skalę wyzwań, przed jakimi stoi dziś ludzkość, jedność chrześcijan nie jest już jedynie ich sprawą wewnętrzną, ale wymogiem moralnym. Jedności chrześcijan potrzebuje dziś bowiem współczesny świat - powiedział abp Gallagher.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Zwierzchnik anglikanów u Papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.