Żyd i muzułmanin będą towarzyszyć papieżowi

Żyd i muzułmanin będą towarzyszyć papieżowi
(fot. EPA/MAURIZIO BRAMBATTI)
KAI / pz

Rabin i duchowny muzułmański będą towarzyszyć papieżowi Franciszkowi w podróży do Ziemi Świętej pod koniec maja br.

Według włoskiej gazety "La Stampa" Watykan miał potwierdzić, że w gronie osób oficjalnie towarzyszących Ojcu Świętemu będą znani mu dobrze z Buenos Aires rabin Abraham Skorka - rektor latynoamerykańskiego seminarium dla rabinów i Omar Abboud - były sekretarz generalny Islamskiego Centrum Kultury. Obecny papież jako arcybiskup stolicy Argentyny wraz z nimi uczestniczył w projektach dotyczących dialogu międzyreligijnego.

Jest to pierwszy przypadek, gdy biskup Rzymu uda się do Ziemi Świętej razem z przedstawicielami innych religii Abrahamowych. Obserwatorzy sądzą, że zapraszając Skorkę i Abbouda do swego najbliższego otoczenia Ojciec Święty chciał wyraźnie dać sygnał dla dialogu między chrześcijaństwem, judaizmem i islamem. Być może stanie się to także bodźcem do pokojowego rozwiązania konfliktu bliskowschodniego.

Franciszek odwiedzi Jordanię, Izrael i Autonomię Palestyńską w dniach 24-26 maja. Program wizyty przewiduje jego pobyt w Ammanie i Betanii w tym pierwszym państwie oraz w Betlejem, obozie uchodźców w Dheiszeh, w Tel Awiwie i Jerozolimie na terenie Palestyny i Izraela.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Żyd i muzułmanin będą towarzyszyć papieżowi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.