Zawierzył Matce Bożej sytuację na Ukrainie

Zawierzył Matce Bożej sytuację na Ukrainie
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / PAP / pz

Papież Franciszek modlił się w niedzielę o pokój i braterstwo na Ukrainie oraz za ofiary starć, do jakich doszło w tym kraju między zwolennikami jedności kraju i prorosyjskimi separatystami.

Zwracając się do kilkudziesięciu tysięcy wiernych zebranych na południowej modlitwie Regina coeli w Watykanie papież powiedział: "Drodzy bracia i siostry, pragnę zachęcić was do zawierzenia Matce Bożej sytuacji na Ukrainie, gdzie nie ustają napięcia". "Sytuacja jest bardzo poważna" - mówił papież.

"Modlę się z wami za ofiary tych dni, prosząc, by Pan rozbudził w sercach wszystkich uczucia pokoju i braterstwa" - powiedział Franciszek.

Oto polski tekst wypowiedzi papieskiej:

Drodzy bracia i siostry,

pragnę prosić was o zawierzenie Matce Bożej sytuacji na Ukrainie, gdzie nie ustają napięcia. Sytuacja jest poważna. Modlę się wraz z wami za ofiary ostatnich dni, prosząc, aby Pan napełnił serca wszystkich uczuciami pokoju i braterstwa.

Módlmy się też za zmarłych w wyniku ogromnej lawiny błotnej, która dwa dni temu spadła na małą wioskę w Afganistanie. Niech Bóg Wszechmogący, który zna imię każdej ofiary, przyjmie ich wszystkich w swym pokoju a tym, którzy przeżyli, niech da siłę kroczenia naprzód przy poparciu ze strony tych, którzy działają, aby ulżyć ich cierpieniom.

Drodzy bracia i siostry,

dzisiaj jest Narodowy Dzień Uniwersytetu Katolickiego pw. Najświętszego Serca, przebiegający "Z młodymi, głównymi twórcami przyszłości". Jaki piękny temat! Ilu młodych jest tu dzisiaj? Ilu? To wy jesteście twórcami przyszłości! Wy weszliście w przyszłość, w historię. Taki jest temat dnia dzisiejszego. Modlę się za ten wielki uniwersytet, aby był wierny swemu pierwotnemu i aktualnemu posłannictwu w dzisiejszym świecie. Wkrótce, jeśli Bóg pozwoli, odwiedzę tu, w Rzymie, Wydział Medycyny i Chirurgii oraz klinikę im. Gemellego, która obchodzi 50 lat istnienia i należy do Uniwersytetu Najświętszego Serca.

Pozdrawiam wszystkich was, wierni rzymianie i pielgrzymi! Szczególnie wiernych z diecezji parmeńskiej ze swym biskupem Enrico Solmim i z licznymi młodymi, odbywającymi wędrówkę o nazwie "Sobór Młodych". Piekna nazwa! Naprzód! Szerokiej drogi wszystkim!

Pozdrawiam Stowarzyszenie "Meter", które od prawie 20 lat walczy z wszelkimi formami wykorzystywania nieletnich. Dziękuję za wasze zaangażowanie! A także uczestników Marszu dla Życia, który w tym roku ma charakter międzynarodowy i ekumeniczny. Życzę wszystkiego najlepszego organizacji "Meter" i uczestnikom Marszu dla Życia - idźcie dalej i róbcie to.

Pozdrawiam stowarzyszenia "Sourds" z Lyonu, "Il portico" z Padwy i "Jardin de los niños" {Ogród dzieci] z Argentyny; siostry nauczycielki od św. Doroty; melchitów z Australii i wiernych z Alcorcón w Hiszpanii; dzieci polskie z Rybniku, podążające za błogosławionym Piotrem Jerzym Frassatim; chór i zespół z Lenoli, chóry z diecezji Udine i stowarzyszenia Kamperowców Włoskich [miłośników turystyki karawaningowej - KAI].

Dziękuję za obecność wszystkim grupom parafialnym i młodzieżowym!

Wszystkim wam życzę dobrej niedzieli. Smacznego i do zobaczenia!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zawierzył Matce Bożej sytuację na Ukrainie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.