Sosnowiec: Ksiądz miał zabić diakona, a następnie popełnić samobójstwo. Sprawę bada prokuratura

Sosnowiec: Ksiądz miał zabić diakona, a następnie popełnić samobójstwo. Sprawę bada prokuratura
Zdjęcie ilustracyjne / fot. Depositphotos
Diecezja sosnowiecka / rmf24 / PAP / pk

"Pogrążony w niewypowiedzianym smutku i głębokim żalu informuję, że dnia 7 marca 2023 r. tragicznie zmarli: ks. Robert Szulczewski i diakon Mateusz Błaut" - czytamy w wydanym we wtorek komunikacie diecezji sosnowieckiej. W ciele 26-letniego diakona znaleziono rany kłute. Według nieoficjalnych informacji zabił go ksiądz, który był z nim w konflikcie. Następnie sam popełnił samobójstwo.

Bp Grzegorz Kaszak poinformował w wydanym przez siebie oświadczeniu o tragicznej śmierci dwóch sosnowieckich duchownych - ks. Roberta Szulczewskiego i diakona Mateusza Błauta. Biskup prosi o modlitwę za zmarłych i wzywa duchownych diecezji sosnowieckiej o odprawienie mszy w ich intencji.

Według nieoficjalnych informacji "RMF.fm", 26-letniego diakona miał zabić skonfliktowany z nim ksiądz, który następnie sam popełnił samobójstwo. 

Publikujemy treść oświadczenia ws. śmierci ks. Roberta Szulczewskiego i diakona Mateusza Błauta:

Pogrążony w niewypowiedzianym smutku i głębokim żalu informuję, że dnia 7 marca 2023 r. tragicznie zmarli: ks. Robert Szulczewski i diakon Mateusz Błaut.

DEON.PL POLECA

Bardzo proszę wszystkich wiernych o gorliwą modlitwę o życie wieczne dla nich.

Jest zwyczajem w naszej diecezji, że za zmarłego kapłana nasi księża odprawiają Mszę św. Ponadto proszę wszystkich kapłanów, aby również odprawili Mszę św. za zmarłego naszego drogiego diakona i niech to uczynią w najbliższym czasie.

Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu ze względu na dobro śledztwa zakazała Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu udzielania jakichkolwiek informacji.

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

+ Grzegorz Kaszak
Biskup Sosnowiecki

Prokuratura bada sprawę

Wcześniej prokuratura poinformowała o śmierci tylko jednego mężczyzny, którego ciało znaleziono, według lokalnych mediów, w środę przed godziną 13 przy domu katolickim przy ul. Kościelnej w Sosnowcu. "Na jego ciele znaleziono rany kłute klatki piersiowej i szyi" - czytamy na stronie internetowej "Dziennika Zachodniego".

Informacji tych nie potwierdził rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu Waldemar Łubniewski. "Tuż po południu prokurator z jednej z sosnowieckich prokuratur rejonowych został poinformowany, że znaleziono ciało młodego mężczyzny. Wszystkie okoliczności zdarzenia wskazywały na to, że mogło dość do popełnienia przestępstwa zabójstwa" - powiedział PAP.

Prokurator Łubniewski wskazał, że na miejsce przyjechał prokurator, który wraz z policją przeprowadził oględziny miejsca oraz ciała młodego mężczyzny. "Prokurator na miejscu widząc zwłoki mężczyzny zdecydował o zabezpieczeniu ich celem przeprowadzenia sekcji zwłok" - podał.

Źródło: Diecezja sosnowiecka / rmf24 / PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz

Czy duchowość może szkodzić?
Gdzie zaczyna się opętanie, a gdzie choroba?
Czy myśli bluźniercze podsyłają nam demony?
Czym różni się zwykły smutek od depresji?

Ksiądz Krzysztof Grzywocz był niewątpliwie jednym z najbardziej...

Skomentuj artykuł

Sosnowiec: Ksiądz miał zabić diakona, a następnie popełnić samobójstwo. Sprawę bada prokuratura
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.