Teresa Margańska została rzeczniczką prasową archidiecezji białostockiej. Zastąpiła ks. Andrzeja Dębskiego

Teresa Margańska została rzeczniczką prasową archidiecezji białostockiej. Zastąpiła ks. Andrzeja Dębskiego
fot. Gumisza / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0
KAI / pk

Teresa Margańska została powołana na stanowisko nowego rzecznika prasowego archidiecezji białostockiej. Jest drugą w Polsce (po Elżbiecie Grzybowskiej z Płocka) kobietą pełniącą obowiązki rzeczniczki prasowej diecezji.

Nowa rzeczniczka jest dziennikarką i absolwentką teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, dziennikarstwa na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie oraz komunikacji społecznej instytucjonalnej na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie. Od lat jest także korespondentką KAI.

DEON.PL POLECATeresa Margańska ukończyła także studia z zakresu edytorstwa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ma 13-letnie doświadczenie w pracy w środkach społecznego przekazu archidiecezji białostockiej, jako redaktor i fotograf serwisu internetowego ArchiBial.pl, zastępca redaktora naczelnego miesięcznika "Drogi Miłosierdzia", redaktor i korektor w Wydawnictwie św. Jerzego.

W komunikacie Kurii napisano, że metropolita białostocki abp Józef Guzdek, prosi wszystkich "o życzliwe przyjęcie nowej Pani Rzecznik, polecając jej pracę opiece św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy".

Następczyni ks. Andrzeja Dębskiego

Przypomnijmy, że wcześniej funkcję rzecznika prasowego archidiecezji białostockiej pełnił ks. Andrzej Dębski. 16 lipca został on zawieszony w wykonywaniu powierzonych mu zadań tuż po tym, kiedy w mediach pojawiły się doniesienia na temat obscenicznych wiadomości, jakie wysyłał on do nieznanej kobiety.

Metropolita białostocki pozbawił też ks. Dębskiego prawa do wykonywania jakichkolwiek posług duszpasterskich i noszenia stroju duchownego. Ponadto otrzymał on nakaz podjęcia terapii i pokuty w miejscu wskazanym przez metropolitę białostockiego.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Z nich zaś największa jest miłość…
1 Kor 13,13

Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną,...

Skomentuj artykuł

Teresa Margańska została rzeczniczką prasową archidiecezji białostockiej. Zastąpiła ks. Andrzeja Dębskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.