Trwa akcja "Noc konfesjonałów". Sprawdź, gdzie możesz się wyspowiadać

Trwa akcja "Noc konfesjonałów". Sprawdź, gdzie możesz się wyspowiadać
fot. Josh Applegate / Unsplash
PAP / pk

Do 13. edycji "Nocy konfesjonałów" dołączyło 213 kościołów w całej Polsce. Akcja ma umożliwić przystąpienie do wielkanocnej spowiedzi tym wiernym, którzy z różnych powodów nie zdążyli się wyspowiadać w standardowych godzinach pracy konfesjonałów.

Według organizatorów akcji "Noc konfesjonałów" ma również zwrócić uwagę na duchowe przygotowanie się do dobrego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

W Wielką Środę do akcji dołączą kościoły w Brzegu, Ełku, Grobnikach, Grodzisku Mazowieckim, Kaliszu, Nowym Dworze Gdańskim, Nysie, Opolu, Ostrołęce, Pyskowicach, Raciborzu, Szczedrzykach, Słupsku, Warszawie i we Wrocławiu.

Tego dnia w Warszawie wyspowiadać się można w parafii św. Maksymiliana Kolbego od godz. 20.00 do 21.00. Księża będą tam spowiadać w języku polskim, angielskim, hiszpańskim, francuskim i włoskim.

Z kolei w Wielki Czwartek spowiedź w godzinach wieczornych będzie dostępna m.in. kościołach w Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Kaliszu. Tego dnia wierni będą mogli przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Pychowicach od godz. 20.00 do północy.

DEON.PL POLECA

Również w Wielki Czwartek w Kaliszu kapłani będą spowiadać w katedrze św. Mikołaja od godz. 19.00 do 23.00. W Warszawie w parafii Św. Łukasza Ewangelisty spowiedź odbędzie się od godz. 21.00 do północy. Z kolei w Gdańsku w ramach "Nocy konfesjonałów" spowiedź będzie trwała od godz. 20.00 do północy w parafii Chrystusa Króla.

Najwięcej kościołów dołączy do akcji w Wielki Piątek. Tego dnia "Noc konfesjonałów" ruszy m.in. w Białymstoku, Bielsko-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Giżycku, Jeleniej Górze, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Opolu, Ostrołęce, Sosnowcu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu, Łomży i w Łodzi.

W stolicy w Wielki Piątek będzie można się wyspowiadać m.in. w parafiach Św. Alojzego Orione od godz. 21.00 do 1.00, Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia od godz. 21.00 do północy, Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego od 21.30 do północy, Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa od godz. 20.00 do północy i w parafii Matki Bożej Królowej Polski od godz. 20.00 do północy.

W Krakowie księża będą dyżurować w konfesjonałach w parafii Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach od godz. 19.00 do godz. 6.00 w Wielką Sobotę. W Gdańsku spowiedź odbędzie się w parafii Św. Teresy od Dzieciątka Jezus od godz. 21.30 do północy i w parafii Św. Franciszka z Asyżu od godz. 20.00 do północy.

W Wielką Sobotę księża w ramach "Nocy konfesjonałów" spowiadać będą w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Stargardzie. Spowiedź odbędzie się tam od godz. 21.30 do północy.

Pełna lista kościołów biorących udział w akcji wraz z godzinami otwarcia konfesjonałów jest dostępna na stronie internetowej: https://nockonfesjonalow.pl/.

Pierwsza edycja "Nocy konfesjonałów" zorganizowana została w 2010 r. Wówczas w inicjatywie wzięły udział jedynie trzy świątynie, jednak z roku na rok ich liczba systematycznie rosła.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ

Czy musimy spowiadać się przed księdzem?
Co zrobić, gdy spowiednik nas nie zrozumie lub zrani?
Jak radzić sobie ze zniechęceniem?
W jaki sposób kształtować sumienie?
Czym różni się słabość od grzechu?

Skomentuj artykuł

Trwa akcja "Noc konfesjonałów". Sprawdź, gdzie możesz się wyspowiadać
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.