"Udręczona Syria potrzebuje miłosierdzia"

"Udręczona Syria potrzebuje miłosierdzia"
(FOT. AvvenireNEI / youtube.com)
KAI / pk

Tylko miłosierdzie może uratować Syrię - pisze w liście pasterskim z okazji rozpoczęcia Jubileuszowego Roku Świętego wikariusz apostolski Aleppo, bp Georges Abou Khazen OFM.

Kościelny zwierzchnik wszystkich katolików obrządku łacińskiego w tym kraju zwraca uwagę, że tocząca się tam wojna kosztowała już setki tysięcy ofiar śmiertelnych i miliony uchodźców.

DEON.PL POLECAFranciszkański biskup przypomina, że wszyscy Syryjczycy "tęsknią za ustaniem walk i odrodzeniem ich ojczyzny, które nie będzie się mogło dokonać bez miłosierdzia". Jak zauważa, jest ono istotą religii i w samej tylko Księdze Psalmów wymienia się je ponad 50 razy. Zwraca uwagę, że muzułmanie używają stale wyrażenia: "W imię Boga miłosiernego i litościwego".

"Doznaliśmy już zbyt wielu następstw przemocy i braku miłosierdzia różnych stron konfliktu" - pisze syryjski duchowny. "Doświadczyliśmy skutków działań w imię jakiegoś boga, który bynajmniej nie jest «miłosierny i litościwy»!". Bp Abou Khazen podkreśla, że "Bóg okazuje nam miłosierdzie po to, byśmy również my okazywali je innym".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Udręczona Syria potrzebuje miłosierdzia"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.