Waszyngton: prezydent Biden przyjął kardynała Zuppiego

Waszyngton: prezydent Biden przyjął kardynała Zuppiego
Prezydent USA Joe Biden (Fot. PAP/EPA/SHAWN THEW / POOL)
KAI/dm

Prezydent Joseph R. Biden, Jr. spotkał się wczoraj z kardynałem Matteo Marią Zuppim, arcybiskupem Bolonii i przewodniczącym Konferencji Episkopatu Włoch - czytamy w komunikacie Białego Domu opublikowanym minionej nocy czasu polskiego po spotkaniu amerykańskiego przywódcy z przedstawicielem papieża Franciszka.

Prezydent Biden podzielił się swoimi życzeniami dotyczącymi dalszej posługi papieża Franciszka i jego globalnego przywództwa oraz z zadowoleniem przyjął niedawną nominację arcybiskupa USA na kardynała (nowy prefekt Dykasterii d.s. Biskupów abp Robert Francis Prevost, OSA, przyp. KAI).

Omówiono również wysiłki Stolicy Apostolskiej na rzecz zapewnienia pomocy humanitarnej w celu zaradzenia rozpowszechnionemu cierpieniu spowodowanemu nieustającą agresją Rosji na Ukrainie, a także poparcie Watykanu dla powrotu przymusowo deportowanych ukraińskich dzieci - czytamy w komunikacie opublikowanym w Waszyngtonie.

Jak informują media, spotkania prezydenta Bidena z papieskim wysłannikiem trwało niemal dwie godziny. Natomiast nuncjusz apostolski w USA, abp Christophe Pierre jeszcze przed spotkaniem zaznaczył, że kardynał Matteo Maria Zuppi, odwiedził Waszyngton, aby „prowadzić dialog, słuchać i być słuchanym”.

DEON.PL POLECA

Dodał, że „Prezydent zawsze był bardzo uważny na głos Ojca Świętego”.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Waszyngton: prezydent Biden przyjął kardynała Zuppiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.