Watykan: Rektor Papieskiej Akademii Kościelnej rezygnuje z urzędu

Watykan: Rektor Papieskiej Akademii Kościelnej rezygnuje z urzędu
Fot. depositphotos.com
KAI / tk

Papież przyjął rezygnację z urzędu rektora Papieskiej Akademii Kościelnej, abp Josepha Marino, arcybiskupa tytularnego Natchitoches, nuncjusza apostolskiego – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Pochodzący z USA papieski dyplomata ukończył 70 lat i zgodnie z normami dotyczącymi papieskich przedstawicieli może przejść na emeryturę. Kierował tą uczelnią od października 2019 roku.

Papieska Akademia Kościelna prowadzi specjalistyczne wykłady z dziedziny dyplomacji i kursy języków obcych dla stałej liczby około 30 alumnów. Kandydaci są przyjmowani na podstawie polecenia swojego ordynariusza i muszą posiadać przynajmniej licencjat kanoniczny jednego z kierunków kościelnych. Kandydaci bez wymaganego wykształcenia są zobowiązani do przeprowadzenia przewodu doktorskiego na jednym z rzymskich uniwersytetów. Okres studiów trwa dwa lata. Ponadto od roku akademickiego 2020/2021 studenci przez rok odbywają praktykę na misjach.

DEON.PL POLECA

Działalność Akademii została utwierdzona przez Piusa IX i kolejnych papieży, a jej profil został dostosowany do potrzeb kształcenia kapłanów mających służyć w dyplomacji Stolicy Apostolskiej, a także w Sekretariacie Stanu i Kurii Rzymskiej.

Wśród absolwentów Akademii znajdowali się między innymi późniejsi papieże: Klemens XIII, Leon XII, Leon XIII, Benedykt XV i Paweł VI.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ulrich Nersinger

Wielkie tajemnice. Aura skandalu. Materiał na dziesiątki filmów sensacyjnych. Wszystko to w jednej książce

Wydaje się, że Dekalog zakazuje szpiegowania. Ale czy na pewno? W swojej długiej historii Stolica Apostolska była uwikłana w znacznie więcej...

Skomentuj artykuł

Watykan: Rektor Papieskiej Akademii Kościelnej rezygnuje z urzędu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.