30 lat minęło a ja wciąż sam / sama [DYSKUSJA]

30 lat minęło a ja wciąż sam / sama [DYSKUSJA]
(fot. Siddharth Bhogra / Unsplash)
DEON.pl

Kiedy rozpoczęliśmy pracę nad nowym numerem Czytaj Dalej i wiedzieliśmy już, że to będzie rozmowa o singlach, usiedliśmy w redakcji, zrobiliśmy kolegium, na którym okazało się, że ten temat budzi wiele emocji.

Mamy różne zdania, zupełnie inaczej definiujemy to, kim jest singiel, mamy w końcu różne doświadczenia. Zaczęliśmy się spierać, trochę nawet kłócić. To była otwarta, szczera dyskusja, pokazującą, że w ramach Kościoła, a nawet w ramach jednej redakcji, zdania mogą być mocno podzielone.
Rozmawiamy o tym, kim jest singiel, czy ktoś z nas w ogóle widział w swoim życiu singla z wyboru, o tym jak do singli podchodzi Kościół (kiedy robi to dobrze, a kiedy zawala) i o relacji między byciem singlem a odkrywaniem powołania.

DEON.PL POLECA
W dyskusji biorą udział redaktorki i redaktorzy (Anna Jędrusiak, Julia Płaneta, Alicja Straszecka, Karol Kleczka, Bartłomiej Sury, Michał Lewandowski, Szymon Żyśko, Piotr Kosiarski, Jacek Siepsiak SJ i Piotr Żyłka) związani z portalem DEON.pl, kwartalnikiem Życie Duchowe i wydawnictwem WAM.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka

Czy Kościół może być normalny? Bez tematów tabu, pouczania i krzywdzenia innych?

Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka w szczerej rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem. 

Kontrowersyjni. Prowokujący do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach...

Skomentuj artykuł

30 lat minęło a ja wciąż sam / sama [DYSKUSJA]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.