Skuteczne odchudzanie latem: te produkty musisz mieć w swojej diecie!

Skuteczne odchudzanie latem: te produkty musisz mieć w swojej diecie!
Fot. Depositphotos
Onet.pl / jh

W okresie letnim odchudzanie może stać się nieco łatwiejsze. Wpływ na to mają dostępność świeżych owoców i warzyw, a także długie, ciepłe dni, które sprzyjają aktywności na świeżym powietrzu. Onet podaje, jakie produkty konkretnie powinniśmy włączyć do naszego menu, aby efektywnie zrzucić wagę.

Lato to idealny czas na rewolucję w naszych nawykach żywieniowych. Utrata nadprogramowych kilogramów staje się prostsza, kiedy mamy do dyspozycji obfitość świeżych owoców i warzyw. Długie, słoneczne dni sprzyjają aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Czy możemy wykorzystać te okoliczności do skutecznego odchudzania?

Zmiana nawyków żywieniowych nie musi oznaczać męki. Istotne jest jednak przestrzeganie pewnych zasad. Przede wszystkim, do naszego menu powinniśmy włączyć produkty, które ułatwiają pozbycie się nadmiaru kilogramów. Na szczęście, wiele z nich jest niezwykle smacznych.

DEON.PL POLECA

Sycą, ale nie tuczą

Mango, na przykład, zawiera enzymy zwane amylazami, które rozkładają węglowodany na cukry proste, wspomagając tym samym proces trawienia. Ponadto, dzięki dużej zawartości wody i błonnika, mango daje uczucie sytości, co jest kluczowe w procesie odchudzania. Afrykańska odmiana tego owocu została dokładnie przebadana przez naukowców, a wyniki ich badań, opublikowane w Journal of Nutritional Therapeutics, pokazały, że spożywanie tego owocu prowadzi do znaczącego spadku wagi i redukcji obwodu talii.

Fasolka szparagowa to kolejny produkt, który może okazać się sekretną bronią w walce z nadwagą. 100 gramów tego warzywa zawiera jedynie około 37 kcal i ma niski indeks glikemiczny, co czyni ją idealnym składnikiem diety odchudzającej czy dla osób cierpiących na cukrzycę. Fasolka szparagowa syci, ale nie tuczy, a przy tym zawiera witaminy A, C i K, błonnik, wapń, żelazo, beta-karoten, kwas foliowy (a także inne witaminy z grupy B), sód, potas, magnez, mangan, fosfor i cynk.

Jagodowy eksperyment

Naukowcy z Uniwersytetu Humboldta w Kalifornii sugerują natomiast, że jagody mogą okazać się kluczem do utraty wagi. W eksperymencie, który trwał dwa tygodnie, 11 dobrze wysportowanych mężczyzn spożywało dziennie 25 gramów jagód — tyle co szklanka świeżych owoców. Wyniki były zadziwiające! Podczas czterdziestominutowych treningów na rowerach stacjonarnych ich organizmy spalały tłuszcz w ekspresowym tempie.

Podsumowując, lato to doskonały czas na wprowadzenie zmian w naszej diecie. Wprowadzenie do naszego menu takich produktów jak mango, fasolka szparagowa czy jagody, może okazać się kluczowe w procesie odchudzania. Warto jednak pamiętać, że każda zmiana nawyków żywieniowych powinna być przemyślana i dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb.


Źródło: Onet.pl / jh

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Anastazja Pustelnik FDC

Siostra Anastazja, okrzyknięta przez Tygodnik „Gość Niedzielny" Pierwszą Kucharką Rzeczpospolitej, oddaje w ręce czytelników kolejną książkę kucharską. 123 sałatki i surówki to poradnik dla każdego. Starannie dobrane receptury i bezcenne rady, umożliwią początkującym podjęcie pierwszej...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Skuteczne odchudzanie latem: te produkty musisz mieć w swojej diecie!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.