Sztuka na kółkach w Małopolsce

Zobacz galerię
Sztuka na kółkach w Małopolsce
Plenerownia

Sztuka na kółkach w Małopolsce - zdjęcie w treści artykułuZakończyła się pierwsza część szóstej edycji projektu "Sztuka na kółkach" realizowana w ramach programu "Mecenat Małopolski" przy udziale środków Województwa Małopolskiego. W okresie 30.05 - 18.06. w siedmiu miejscowościach zorganizowano ponad dwadzieścia warsztatów na temat sztuki i lokalnych zabytków.

Zajęcia odbyły się w kościele św. Piotra i Pawła w Bodzanowie, kościele św. Marii Magdaleny w Wawrzeńczycach, kościele Wszystkich Świętych w Zakliczynie, kościele św. Piotra i Pawła w Racławicach, Kościele Bożego Ciała w Słomnikach, kościele św. Wojciecha w Książu Wielkim oraz kościele św. Bartłomieja w Morawicy. Udział wzięli w nich uczniowie Szkoły Podstawowej w Bodzanowie, Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki oraz Gimnazjum im. Św. Jadwigi w Wawrzeńczycach, Zespołu Placówek Oświatowych w Zakliczynie, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. T. Kościuszki w Racławicach, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Słomnikach, Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Książu Wielkim oraz Szkoły Podstawowej im. Kpt. Pil. M. Medweckiego w Morawicy.

Z warsztatów skorzystało łącznie ponad 500 osób. Projekt został bardzo dobrze przyjęty, czego wyrazem są m.in. zaproszenia do ponownego przyjazdu i deklaracje uczestnictwa ze strony szkół. Patronat nad projektem objęli: Narodowy Instytut Dziedzictwa, Małopolski Instytut Kultury, Spotkania z Zabytkami oraz Deon.pl. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z warsztatów.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Sztuka na kółkach w Małopolsce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.