Film na weekend: "Everest"

Film na weekend: "Everest"
fot. fot. Fragment plakatu / materiały dystrybutora

Historia jednej z najtragiczniejszych wypraw wysokogórskich w historii i nakręcony z rozmachem widowiskowy thriller.

Tytuł: Everest
Reżyseria: Baltasar Kormákur
Scenariusz: Simon Beaufoy, William Nicholson
Gatunek: Dramat, Thriller, Przygodowy
Produkcja: USA, Islandia, Wielka Brytania
Premiera: 2015
Obsada: Jake Gyllenhaal, Jason Clarke, Josh Brolin, Emily Watson, Ingvar Sigurðsson, Sam Worthington, Keira Knightley

DEON.PL POLECA
"Everest" to nakręcona z rozmachem historia jednej z najtragiczniejszych wypraw na Mount Everest, która miała miejsce w maju 1996 roku. Wspinających się na najwyższą górę świata himalaistów zaskoczyła gwałtowna zmiana pogody; wielu z nich zmarło. Film trzyma w napięciu, a widowiskowe zdjęcia i piękna muzyka pozwalają niemal dotknąć Mount Everestu. Utrzymany w klimacie przygody film to doskonała propozycja na weekend i jednocześnie refleksja nad sensem komercyjnych wypraw na najwyższą górę świata, które w ostatnich latach stają się coraz bardziej popularne.

DEON.PL POLECA

Opis dystrybutora: Doświadczeni himalaiści Rob Hall (Jason Clarke) i Scott Fischer (Jake Gyllenhaal) prowadzą dwie rywalizujące ekspedycje na Mount Everest, najwyższy szczyt świata. Wyprawa staje się niebezpieczna, kiedy wspinacze muszą stawić czoło jednej z najbardziej gwałtownych zamieci w dziejach góry. W obliczu wyjątkowo trudnych warunków, w stanie skrajnego wyczerpania sił i ducha, zostają poddani najtrudniejszemu testowi w walce o przetrwanie w tym mrożącym krew w żyłach, emocjonującym thrillerze opartym na prawdziwej historii.

 

***

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

Kiedyś pilot wycieczek. Obecnie dziennikarz, podróżnik, bloger i obserwator świata. Od 10 lat redaktor DEON.pl. Uważa, że rzeczy materialne starzeją się i tracą na wartości, a radość z podróżowania jest ponadczasowa i bezcenna. Jego ulubionym kierunkiem jest północ, a dokładniej wszystko "w górę" od pięćdziesiątego równoleżnika. Od miast woli naturę, najlepiej oglądaną z okna pociągu. Interesuje się również historią, psychologią i duchowością. Lubi latać dronem i wędrować po górach. Prowadzi autorskiego bloga Mapa bezdroży

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Everest"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.