"Franciszek. Żywa Ewangelia". Jezuita zamieścił w sieci poruszające zdjęcie

"Franciszek. Żywa Ewangelia". Jezuita zamieścił w sieci poruszające zdjęcie
fot. Rembrandt "Powrót syna marnotrawnego" / Łukasz Sośniak SJ / Twitter
Łukasz Sośniak SJ / Twitter / pk

Na Twitterze pojawiło się zdjęcie papieża Franciszka, który przytula cierpiącego chorego. Ujęcie to bardzo przypomina słynny obraz Rembrandta.

Łukasz Sośniak SJ, jezuita pracujący w Rzymie, opublikował w środę na Twitterze zdjęcie papieża Franciszka, który obejmuje jednego pacjentów szpitala w San Giovanni Rotondo. Zdjęcie pochodzi z 2018 roku. Ujęcie bardzo przypomina słynny obraz Rembrandta "Powrót syna marnotrawnego", który jezuita zamieścił obok; Łukasz Sośniak swój wpis zatytułował: "Franciszek. Żywa Ewangelia".

W ostatnim tygodniu Franciszek sam był pacjentem; od 4 lipca znajdował się w szpitalu, do którego trafił z powodu zaplanowanej wcześniej operacji jelita grubego. Chociaż papież czuł się dobrze, jego pobyt w klinice Gemelli przedłużał się. Franciszek swój czas spędzony w szpitalu przeznaczał na towarzyszenie cierpiącym i chorym, a także wspólnie modlił się z nimi.

Według agencji Ansa, papież Franciszek opuścił szpital w środę przed południem.

 

Książki na wakacje ze specjalnym rabatem dla czytelników Deonu! W dniach 11-18 lipca 2021 r. wpisz kod WAKACJED i skorzystaj z 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando oraz 15 proc. na książki innych wydawców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

"Franciszek. Żywa Ewangelia". Jezuita zamieścił w sieci poruszające zdjęcie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.