Każdy płatek śniegu jest inny. Prawda czy mit?

Każdy płatek śniegu jest inny. Prawda czy mit?
Fot. Darius Cotoi / unsplash.com
naukatolubie.pl / tk

Zwykło mówić się, że nie ma dwóch takich samych płatków śniegu. Jednak czy ta zimowa ciekawostka jest zgodna z rzeczywistością?

Wyróżnia się kilka rodzajów śniegu, które mogą przybrać formę na przykład igiełek, kolumienek czy grudek. Najpiękniejszą z nich jest forma w postaci płatków śniegowych.

Stwierdzenie, że każdy płatek śniegu jest inny to prawda. Za ich unikatowy wygląd odpowiadają fizyczne oddziaływania.

Jak wyjaśniono na portalu naukatolubię.pl, „Na początku zaczyna się formowanie płatków śniegu np. na cząsteczce kurzu lub pyłku, poprzez zamrożenie pary wodnej z powietrza.

DEON.PL POLECA

Płatki śniegu rosną w chmurze, a kiedy staną się dostatecznie ciężkie, zaczynają opadać, łącząc się z innymi kryształkami. Jeśli jest dostatecznie zimno, śnieżynki dotrą do ziemi.”

Każda śnieżynka ma inne jądro kondensacji, na którym zaczyna się krystalizacja. Wnętrze chmury ma zmienną wilgotność i temperaturę. Kiedy płatek śniegu zaczyna opadać na ziemię przebywa inną drogę oraz inaczej rośnie. Właśnie z tego powodu każdy z nich jest unikatowy.

Źródło: naukatolubie.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Anna Dziurdzia

Wyzwól się z lęku, który cię paraliżuje!

Skoro określone sytuacje mogą wywołać fobie, to inne doświadczenia, a nawet już same procesy myślowe, mogą je uleczyć. To od nas zależy, na czym chcemy się koncentrować. Praktyka...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Każdy płatek śniegu jest inny. Prawda czy mit?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.