Adam Szustak OP: jeśli masz problem z czystością, odpowiedz sobie na to pytanie

Adam Szustak OP: jeśli masz problem z czystością, odpowiedz sobie na to pytanie
fot. Langusta na palmie / YouTube
Adam Szustak OP

Szóste. Jedno z tych przykazań, które potrafi zrobić najwięcej zamieszania i być przyczyną wielu wątpliwości. Jeśli kiedykolwiek miałaś lub miałeś jakikolwiek problem z czystością, konferencja Adama Szustaka OP jest dla ciebie. To naprawdę cenne wskazówki.

"Przykazanie szóste jest chyba najbardziej oczywistym przykazaniem świata. Brzmi krótko: «Nie będziesz cudzołożył» (…). W Kościele ciągle się o tym gada. Ale jestem przekonany, że jest to jedna z najważniejszych rzeczy, o których sam powinienem mówić" - wyznaje mówi Adam Szustak OP

"Chciałbym, żebyśmy na to przykazanie popatrzyli nie jak na przykazanie, które mówi o seksie i o tym, co wolno, a czego nie wolno (…) ale jak na obietnicę Boga, który mówi: «masz pewien rodzaj serca, które ja Ci dałem i obiecuję Ci, że jeśli ze mną będziesz, to ja w tobie takie serce zrobię".

Dominikanin dodaje, że jeśli masz problem z czystością, zamiast zastanawiać się, co zrobić, by się zmienić, zadaj sobie pytanie: "gdzie mogę zbliżyć się do Boga".

DEON.PL POLECA

Posłuchaj całej konferencji:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Józef Augustyn

Jest to pierwsza z cyklu trzech sesji poświęconych radom ewangelicznym.

Czystość serca, do której zaprasza Jezus – podkreśla autor - nie odnosi się jedynie do osób zakonnych i księży przyrzekających celibat, ale do wszystkich uczniów...

Skomentuj artykuł

Adam Szustak OP: jeśli masz problem z czystością, odpowiedz sobie na to pytanie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.